پارس آی سی تی

رصد توزیع کالاها با راه اندازی سامانه هوشمند پست کشور

رصد توزیع کالاها با راه اندازی سامانه هوشمند پست کشور

مدیرعامل شرکت ملی پست با اشاره به اجرائی شدن سامانه رصد هوشمند توزیع کالا برای کالاهای پتروشیمی، بیان کرد: رصد هوشمند کالا از هفته آتی بصورت پایلوت در یکی از پتروشیمی ها پیاده سازی می شود و به سایر پتروشیمی ها و همین طور کالاهای دیگر تسری پیدا می کند.


رمضانعلی سبحانی فر در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه یکی از مباحث مهم کشور، بحث تنظیم بازار و توزیع عادلانه کالا و جلوگیری از قاچاق و دلالی بوده است، اظهار داشت: این مساله مورد توجه و اهتمام بیشتر دولت ها بوده و دولت سیزدهم هم تاکید بر آن دارد و ما به لحاظ زیرساخت هایی که در شرکت ملی پست فراهم کردیم هم به لحاظ فناوری و هم به لحاظ شبکه مویرگی و ظرفیت های نیروی انسانی، پیشنهاد دادیم که در این بخش می توانیم به سیستم توزیع کالا کمک نماییم و پایش کالا را در کشور برای همه دستگاهها داشته باشیم.
وی افزود: از خردادماه بحث رصد هوشمند کالا را بصورت پایلوت در زمینه توزیع مرغ پیاده سازی کردیم و بخش هایی که گرفتار مشکل بود شناسایی شد. در کنار سامانه جامع تجارت الکترونیک که در اختیار وزارت صمت است، سامانه هوشمند رصد کالا که یک فناوری پیشرفته در شرکت ملی پست است، قرار دارد و کالای تولیدی یا وارداتی را از مبدا، مقصد کالا، مسیر کالا در انبارها و خرده فروشی ها، حجم و ظرفیت کالا و زمان و مکان انتقال را مورد پایش قرار دهد و رسید الکترونیکی ارائه می دهد.
مدیرعامل شرکت ملی پست بیان کرد: طی جلساتی که با مجموعه وزارت صمت و دستگاه های ذی ربط داشتیم، به زودی این بحث بصورت پایلوت در یکی از پتروشیمی ها پیاده سازی می شود و به سایر پتروشیمی ها و همین طور کالاهای دیگر تسری پیدا می کند که بوسیله این فناوری بتوانیم رصد کالا را پایش نماییم و در اختیار دستگاه های مربوطه قرار دهیم. بدین منظور قرار شد یکی از پتروشیمی ها بصورت پایلوت از هفته آتی وارد فاز اجرائی شود و سازوکار اجرا را ببینیم تا در ماه های آتی این پروسه به سایر پتروشیمی ها و کالاها تسری پیدا کند.
به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، شرکت ملی پست با بهره گیری از امکانات و ظرفیت های الکترونیکی رهگیری و رهسپاری خود و بدون استفاده از تجهیزات حمل و نقل و یا نیروی انسانی، امکان رصد برخط کالا در شبکه توزیع را فراهم آورده است. بدین جهت مقرر شده طرح رصد و توزیع هوشمند کالا برای مواد پتروشیمی، بمنظور افزایش دقت در نظارت و کاهش هزینه ها و تخلفات احتمالی، بصورت آزمایشی با همکاری پُست و وزارت صمت اجرا شود.
بهره گیری از سامانه "رصد هوشمند توزیع کالا" که توسط شرکت ملی پست ارائه شده است، علاوه بر افزایش دقت در نظارت بر شبکه توزیع سبب کاهش هزینه های نظارت خواهد شد. قرار شد این طرح بصورت آزمایشی عملیاتی و بعد از مرتفع کردن مشکلات احتمالی، بصورت ملی در سراسر کشور اجرا شود. اجرای این طرح در کنار سایر برنامه ها و روش هایی نظارتی سبب تسهیل نظارت و کاهش تخلفات احتمالی در نظام توزیع می شود.1400/06/24
14:35:50
5.0 / 5
234
تگهای خبر: تولید , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس