پارس آی سی تی

شیب صعودی ارزهای دیجیتالی تضمینی ندارد

شیب صعودی ارزهای دیجیتالی تضمینی ندارد

به قول دبیر شورایعالی فضای مجازی، شیب صعودی قیمت ارزهای دیجیتالی را به هیچ وجه نمی توان تضمین نمود و ورود افراد به این حوزه بعنوان ثروت اندوزی و خروج سرمایه از کشور، به صلاح نیست.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، بازار ارزهای دیجیتالی این روزها و در شرایطی که افراد از بورس روی گردان شدند، داغ شده و به نظر می آید بخشی از سرمایه مردم به سمت رمزارزها رفته است. البته مبحث استخراج بیت کوین پیش از این و همزمان با آلودگی هوا و تاریکی ها هم مطرح بود، اما حالا خرید و فروش این رمزارز بعنوان روشی برای سرمایه گذاری باب شده و این مورد واکنش مسئولان را هم به دنبال داشته است که معتقدند ارزهای دیجیتالی بازار پرنوسانی دارند و نه تنها تضمینی برای ادامه روند صعودی آنها نیست، بلکه منجر به خروج ارز از کشور می شوند.
مرکز ملی فضای مجازی اخیرا در اطلاعیه ای اعلام کرد رمزارزهایی مانند بیت کوین از هیچ گونه پشتوانه و تضمینی برخوردار نیستند و همینطور تابحال تصمیمی برای اعطای مجوز به درگاه ها و سایت های فعال خرید و فروش ارزهای دیجیتالی و بیت­ کوین در کشور گرفته نشده است و ازاین رو اکیداً سفارش می­ شود همگان در این حوزه احتیاط های لازم را به خرج داده و در دام تبلیغات سوداگران این بازار غیرشفاف نیفتند.


استخراج ارزهای دیجیتالی در حال ساماندهی است
در این راستا سید ابوالحسن فیروزآبادی در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه ارزهای دیجیتال بحث مفصلی دارد، اظهار نمود: اینکه ارز دیجیتال تولید نماییم یک مبحث است، ارز دیجیتال بعنوان ابزار مبادله یک مبحث است و اینکه بعنوان ثروت اندوزی و سرمایه گذاری به آن نگاه نماییم، یک مبحث دیگر است. فعلا در کشور ما، تولید و استخراج رمزارزهای جهان روا بعنوان یک فرایند مثبت در حال ساماندهی است، در حوزه مبادله هم مقداری که به دور زدن تحریم ها کمک نماید، باید مورد حمایت قرار بگیرد.
وی افزود: اما اینکه ارزهای دیجیتالی بعنوان راهی برای ثروت اندوزی باشند یا از اینکه از این وسیله بخواهند برای خروج سرمایه از کشور استفاده کنند را به هیچ وجه به صلاح کشور نمی دانیم. بانک مرکزی باید در این رابطه ورود کرده و به نحوی این فضا را ساماندهی کند. مرکز ملی فضای مجازی هم کمک می نماید که ما تسعیر معاملاتی و ساماندهی در بخش تولید داشته باشیم، اما به هیچ وجه سرمایه های ما از بازار بورس و بخش های دیگر خارج نشود و به صورت ثروت اندوزی به آن نگاه شود.
رئیس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به اینکه بازار ارزهای دیجیتالی بسیار ناپایدار است، اظهار داشت: ارزهای دیجیتالی مدتی در شیب صعود بوده و امکان دارد مدتی هم در شیب سقوط قرار بگیرد و مردم به پولشان احتیاج داشته باشند و آن زمان به شدت متضرر می شوند. به هیچ وجه نمی توان تضمین نمود که همیشه شیب قیمت ارزهای دیجیتالی صعودی است، همیشه نوسان داشته، نوسان های زیادی هم داشته، وقتی هم که قیمت ها سقوط می کند، گاها به مدت هفت ماه تا یک سال به حالت سقوط باقی می ماند، ازاین رو اصلا سفارش نمی نماییم افراد وارد این حوزه شوند.
منبع:

1399/12/14
13:09:40
0.0 / 5
590
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس