پارس آی سی تی

توافق گوگل جهت استفاده از محتوای ناشران فرانسه

توافق گوگل جهت استفاده از محتوای ناشران فرانسه

به گزارش پارس آی سی تی شرکت گوگل ماهها بعد از اینکه مقامات فرانسوی از این شرکت اینترنتی آمریکایی خواستند بابت انتشار محتوای رسانه به شرکتهای نشر و سازمانهای خبری پول پرداخت کند، با ناشران رسانه ای فرانسه به توافق رسید.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، گوگل که زیرمجموعه شرکت آلفابت است، در اطلاعیه ای اعلام نمود با ناشران به صورت تک به تک درباره توافق مجوز بر مبنای عواملی نظیر مشارکت در اطلاعات سیاسی و عمومی و حجم روزانه انتشار محتوا، مذاکره خواهد نمود.

ناشران اروپایی بیشتر از یک دهه است که رگولاتورها را برای مقابله با قدرت گوگل و فیسبوک که میلیاردها یورو از درآمد تبلیغات را تصاحب کرده اند، تحت فشار قرار داده اند. اتحادیه اروپا کوشیده در مقابل شکایات ناشران درباره نمایش غیرمنصفانه محتوای تولیدی آنها توسط گوگل اقدام نماید. مدیران رسانه ای اروپایی می گویند این ژورنالیسم آنها بوده که کاربران را به این پلتفرمها کشانده است در حالیکه شرکتهای فناوری بیشترین درآمد تبلیغات آنلاین را تصرف می کنند.

گوگل سال قبل به منظور رعایت قانون جدید کپی رایت، نمایش نتایج جدید از جانب ناشران اروپایی در نتایج جست و جو را برای کاربران فرانسوی متوقف کرد. این شرکت آمریکایی در اکتبر اعلام نمود یک میلیارد دلار برای مدت سه سال به منظور پرداخت پول به بعضی از رسانه های منتخب برای نمایش محتوای تولیدی آنها در بخش اخبارش مختص کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، رگولاتور رقابت فرانسه سال قبل بر اساس اطلاعات ۳۲ نشریه مطبوعاتی اعلام نموده بود موتورهای جست و جو نظیر گوگل عامل ۲۶ تا ۹۰ درصد از ترافیک هدایت شده به سمت وب سایتهای خبری هستند.

منبع:

1399/11/03
22:21:14
0.0 / 5
1067
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آی سی تی پارس