پارس آی سی تی

نرم افزاری كه میزان مفید بودن جلسات را پیشبینی می كند

نرم افزاری كه میزان مفید بودن جلسات را پیشبینی می كند

به گزارش پارس آی سی تی مایكروسافت یك نرم افزار كامپیوتری خاص اختراع كرده كه با بررسی برخی شاخص ها می تواند مشخص نماید جلسات كاری گروهی كیفیت و بهره وری لازم را داشته اند یا خیر.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از انگجت، مایکروسافت تقاضای ثبت اختراع یک اپلیکیشن را ثبت کرده که به نشست ها امتیاز می دهد. این ثبت امتیاز بر اساس زبان بدن افراد، حالات چهره افراد، تعداد حضار، دمای محیط، زمان برگزاری جلسه و غیره صورت می گیرد.
به عنوان مثال این برنامه که از ابزار بصری، سنسور و دوربین هم برای افزایش دقت خود استفاده می نماید، پی می برد که افراد حاضر در یک جلسه تا چه میزان به سخنران توجه دارند و تا چه حد به دلیل استفاده از گوشی بر روی مباحث طرح شده تمرکز ندارند. از این تکنولوژی می توان هم در نشست های مجازی و هم در نشست های حضوری استفاده نمود.
برنامه مورد اشاره با تحلیل داده های جمع آوری شده حتی می تواند میزان مفید بودن جلسات مختلف را پیش بینی نماید و برای برگزاری جلسات پربارتر، زمان و مکان های مناسب را پیشنهاد بدهد. هنوز معلوم نیست مایکروسافت این برنامه را در عمل چه زمانی عرضه می کند. همینطور در مورد نحوه حفظ حریم شخصی و امنیت افرادی که اطلاعاتشان بدین شکل به دست مایکروسافت می افتد هم اطلاعاتی در دست نیست.


منبع:

1399/09/11
23:21:18
5.0 / 5
1579
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آی سی تی پارس