پارس آی سی تی

هیچ سامانه خدمات ارزش افزوده مختل نشده است

هیچ سامانه خدمات ارزش افزوده مختل نشده است

به گزارش پارس آی سی تی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصریح كرد كه وزارت ارتباطات هیچ سامانه مبتنی بر خدمات ارزش افزوده را مختل نكرده است.​


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، خدمات ارزش افزوده (Value Added Services) که به اختصار VAS نامیده می شوند، شامل مواردی غیر از خدمات استاندارد اپراتورها همچون تماس صوتی و پیامک معمول است، همچون شامل مسابقات و رای گیری، تبلیغات موبایلی، تلویزیون آنلاین، پخش یا دانلود موسیقی و اطلاع رسانی. باآنکه استفاده از این خدمات ارزش افزوده باید اختیاری و توسط کاربر انتخاب شود، اما عرضه این خدمات برای بعضی از شرکت های ارزش افزوده، به روشی برای کلاهبرداری از کاربران تبدیل شد.
بعد از آن، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اعلام نمود اگر خدمات واقعی ارزش افزوده که در پشتیبانی از کسب وکارها صورت می گیرد از کلاهبرداری ها جدا نشود، کل سرویسهای ارزش افزوده برای همیشه تعطیل خواهد شد. در نهایت ضوابط استفاده از خدمات ارزش افزوده در مصوبه ۳۰۰ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات موسوم به «پایان وس» تصویب و از ۱۹ خرداد لازم الاجرا شد.
در این راستا به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به اظهارنظر برخی رسانه ها درباره «کاهش استفاده مردم از سامانه استعلام پیامکی چک برگشتی» یا طرح ادعای «ناکارآمد شدن سامانه پیامکی استعلام چک برگشتی با اقدام وزارت ارتباطات» اظهار داشت: مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره وس، زمینه از بین رفتن راه های کلاه برداری از راه سرویسهای ارزش افزوده را فراهم نموده است.
وی ادامه داد: خدمات ارزش افزوده به هیچ عنوان حذف نشده، بلکه بر مبنای مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات فقط روش های استفاده از آن تغییر کرده است.
فلاح جوشقانی در تشریح تغییرات روش استفاده از این خدمات اظهار داشت: پیش ازاین مصوبه، مشترک هزینه خدمات ارزش افزوده را از راه شارژ یا قبوض تلفن همراه پرداخت می کرد. بر مبنای مصوبه جدید، مشترک با اختیار و اطلاع خود جهت استفاده از خدمات ارزش افزوده مبادرت به خرید اعتبار می کند.
معاون وزیر ارتباطات اظهار نمود: هم اکنون مشترکان جهت استفاده از خدمات ارزش افزوده دلخواه خود، نیاز ندارند از اعتبار کیف پول جیرینگ استفاده کنند بلکه می توانند به آسانی اعتبار موردنیاز برای خدمات ارزش افزوده را خریداری کنند.
فلاح جوشقانی با اشاره به اینکه با هماهنگی بانک مرکزی به دنبال رفع مشکل برای برخی سرویسهای پولی بانکی هستیم، عنوان کرد: همان گونه که رگولاتوری در مورد مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات درباره روش های جدید استفاده از خدمات ارزش افزوده اطلاع رسانی کرده است سایر مراجع هم برای سرویس دهی به مخاطبان خود در مورد نحوه استفاده از سامانه ها باید اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.
منبع:

1399/07/10
19:10:44
5.0 / 5
1509
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آی سی تی پارس