پارس آی سی تی
با دستور وزیر ارتباطات

كیفیت شبكه ارتباطی كشور در دهه اول محرم رصد می شود

كیفیت شبكه ارتباطی كشور در دهه اول محرم رصد می شود

پارس آی سی تی: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات باتوجه به دستور رئیس جمهوری در جلسه امروز (اول شهریورماه) ستاد ملی كرونا، از رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خواست، با اجرای تمهیداتی كیفیت شبكه ارتباطی كشور را بمنظور برگزاری هر چه بهتر مراسم عزاداری در فضای مجازی تضمین و بر پایداری شبكه نظارت كند.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی خطاب به حسین فلاح جوشقانی رئیس رگولاتوری برای پایداری شبکه ارتباطی در دهه اول محرم دستوراتی صادر کرد.
متن کامل نامه وزیر ارتباطات خطاب به رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به شرح زیر است:
با توجه به دستور ریاست محترم جمهوری در جلسه مورخ ۱۳۹۹/۶/۱ ستاد ملی کرونا، درباب تضمین کیفیت شبکه ارتباطی کشور در دهه اول محرم بمنظور برگزاری مراسم های عزاداری در فضای مجازی، لازم است:
۱- کلیه برنامه های نگهداری شرکت اینترنتی و اپراتورهای تلفن همراه خصوصاً شرکت مخابرات ایران و شرکت ارتباطات زیرساخت، از امروز تا اختتام دهه اول محرم متوقف و به پس از این ایام موکول گردد.
۲- قطع خدمات مشترک و یک طرفه کردن آنها در دهه اول محرم برای بدهی و نظایر آن ممنوع شود.
۳- جنابعالی با تشکیل کمیته ای نظارت مستمر بر کیفیت شبکه در این ایام را پیگیری کنید. معاونت نظارت سازمان در روزهای تعطیلات عزای حسینی در آماده باش باشند و به اپراتورها، شرکت های اینترنتی، مخابرات ایران و شرکت ارتباطات زیرساخت ابلاغ کنید معاونت های فنی آنها در روزهای محرم در محل کار حاضر و تشکیلات نگهداری آنها نیز در آماده باش باشند؛
۴- بوسیله ادارات کل استانها نظارت کنید که سامانه های معرفی شده برای پخش زنده مراسم های مذهبی در این ایام حتما خدمات به صورت رایگان عرضه کنند؛
۵- ارائه گزارش های مستمر و منظم از اقدامات مورد انتظارت است.
منبع:

1399/06/02
14:25:53
5.0 / 5
906
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آی سی تی پارس