پارس آی سی تی
علیرغم ادعای ترامپ؛

سیا جاسوسی دولت چین از تیك تاك را رد كرد

سیا جاسوسی دولت چین از تیك تاك را رد كرد

پارس آی سی تی: گزارش جدید انتشار یافته توسط سازمان جاسوسی سیا نشان میدهد دولت چین هیچ گاه به داده های خصوصی كاربران آمریكایی اپلیكیشن تیك تاك دسترسی نیافته است.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از نیویورک تایمز، مفسرین سیا به کاخ سفید اعلام نموده اند که بااینکه دستیابی دولت چین به اطلاعات خصوصی کاربران اپلیکیشن تیک تاک امکان دارد، اما هیچ شواهدی در دست نیست که نشان دهد چین در عمل چنین کاری کرده باشد.
ارزیابی سیا در شرایطی صورت گرفته که ترامپ طی دو هفته اخیر بارها مدعی جاسوسی سایبری پکن از کاربران برنامه به اشتراک گذاری ویدئوی تیک تاک شده است. ترامپ بر اساس همین ادعاهای دروغ تلاش نموده تا مالکیت تیک تاک را از شرکت چینی بایت دنس بگیرد. توئیتر و مایکروسافت همچون شرکت هایی هستند که برای خرید تیک تاک با بایت دنس وارد مذاکره شده اند.
به دنبال تداوم ادعاهای رئیس جمهور آمریکا مقابل تیک تاک، بایت دنس شکایتی را ضد دولت آمریکا تقدیم دادگاه کرده و خواهان لغو فرمان اجرایی وی برای ممنوعیت فعالیت تیک تاک در آمریکا شده است.
ادعاهای آمریکا در مورد سرقت اطلاعات خصوصی کاربران اپلیکیشن چینی تیک تاک در شرایطی مطرح می شود که شرکت های فناوری بزرگ آمریکا مانند فیسبوک، آمازون، گوگل و غیره خود بارها به سبب سرقت اطلاعات خصوصی کاربران و سوءاستفاده از آنها محکوم شده و رسوایی های بزرگی به بار آورده اند.


منبع:

1399/05/20
22:09:16
5.0 / 5
1673
تگهای خبر: شركت , فعالیت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آی سی تی پارس