پارس آی سی تی

رشد 630 درصدی حملات سایبری در قرنطینه

رشد 630 درصدی حملات سایبری در قرنطینه

پارس آی سی تی: تازه ترین آمار و گزارشهای انتشار یافته حاكی از آنست كه حملات سایبری به زیرساخت های ابری جهان در دوران پاندمی كرونا 630 درصد افزایش یافته است.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، طبق گزارش جدیدی که توسط کارشناسان و پژوهشگران فعال در شرکت امنیت سایبری مک آفی انتشار یافته است، می توان دریافت که همزمان با شیوع گسترده و بحران پاندمی ویروس کرونا که منجر به اعلام وضعیت اضطراری قرنطینه و دورکاری کارکنان در بخشهای مختلف از طرف دولت کشورهای جهان شد، استفاده از خدمات مبتنی بر فضای ابری و اینترنت نیز توسط کاربران افزایش قابل توجهی یافت که در کنار آن حملات سایبری به این سرویسها نیز رکورد زده و به رشد سرسام آوری رسیده است.
برمبنای گزارشی که در سایت زد دی نت آمده است، کارشناسان مک آفی اشاره کرده اند که در بازه زمانی بین ژانویه تا آوریل سال جاری میلادی با افزایش دورکاری کارکنان از منزل و استفاده بیشتر از خدمات ابری و ازراه دور، میزان حملات سایبری به سرویس هایی که تعامل بسیار بیشتری با کاربران داشته اند همچون سیسکو وب اکس، زوم مایکروسافت تیمز و اسلک رشد قابل توجه و بیشتری داشته است؛ به شکلی که این رقم ۶۳۰ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش یافته است.
همین طور طبق این گزارش ها بیشترین رشد استفاده کاربران از فضای ابری در طول این مدت مربوط به حوزه آموزش و شرکتهای تولیدی و خدمات مالی بوده است.
در چند سال قبل باج افزار، بدافزار و ویروس های کامپیوتری بسیاری در سراسر جهان، اطلاعات محرمانه، خصوصی و مالی میلیون ها نفر را به سرقت بردند و میلیاردها دلار به شرکت های مربوطه و دولت ها خسارت وارد کرده اند. حمله سایبری توسط بدافزار واناکرای (WannaCry) بطور قطع یکی از مهلک ترین حملاتی است که در طول سال های اخیر صورت گرفته است و میلیاردها خسارت برای دولت و شرکت های مختلف کشورهای جهان برجای گذاشته است.
هر ساله شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی کوچک و بزرگی در سراسر جهان متحمل خسارات و لطمه های جبران ناپذیری می شوند که همچون مهم ترین آنها می توان به حمله سایبری به شرکت مالی اکوئیفاکس در آمریکا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارت های دفاع و امور خارجه خیلی از کشورها و شرکت سابرسی دیلویت (Deloitte) در آمریکا اشاره کرد؛ بدین سبب می توان گفت خطر حملات سایبری در کمین تمامی افراد، کاربران و شرکت های کوچک و بزرگ در جهان است و دیگر نمی توان ادعا کرد که کسی از گزند و خطرات حملات سایبری در امان است.
منبع:

1399/03/12
12:18:38
5.0 / 5
1780
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آی سی تی پارس