پارس آی سی تی

این روزها بیشتر مراقب لپ تاپ خود باشید

این روزها بیشتر مراقب لپ تاپ خود باشید

پارس آی سی تی: این گزارش به كاربران نكاتی را درباب مراقبت و نگهداری بهتر از لپ تاپ های خود آموزش داده و یادآور می شود.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، از آنجاکه قیمت محصولات تکنولوژی همچون لپ تاپ در بازارهای جهانی تحت تاثیر عوامل و شاخصهای مختلفی نظیر تعطیلی کارخانه های تولیدکننده ناشی از اعلام وضعیت اضطراری و قرنطینه از طرف دولت کشورهای مختلف به سبب شیوع گسترده و پاندمی ویروس کرونا رشد و افزایش قابل توجهی پیدا کرده است، بدین سبب حفظ و نگهداری از لپ تاپ برای کاربر بیش از پیش اهمیت خاص و بسزایی پیدا کرده است.
در گزارش که در وب سایت سی نت آمده است، کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه فناوری خطاب به کاربران با ارائه سفارش و پیشنهاداتی از آنها خواسته اند که بیشتر از قبل مراقب دستگاه خود باشند.
در زیر به بعضی از مهمترین این سفارش ها و پیشنهادات کارشناسان تکنولوژی پرداخته شده است:
۱. لپ تاپ خودرا در زیر نور مستقیم خورشید نگذارید.
۲. تا جایی که می توانید لپ تاپ خودرا دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید تا به آن لطمه فیزیکی نظیر خط انداختن روی صفحه نمایش و فشار بر قسمت کیبورد وارد نکنند.
۳. لپ تاپ خودرا در وضعیت نامناسبی که احتمال افتادن آن وجود دارد، نظیر لبه میز، مبل و صندلی قرار ندهید.
۴. اهتمام کنید حتی الامکان از خوردن و آشامیدن در اطراف لپ تاپ خودداری کنید، چونکه هر لحظه ممکنست با برخورد ناگهانی دستان خود، لیوان نوشیدنی و ظرف خوراکی واژگون شده، روی کیبورد لپ تاپ بریزد.
۵. پیش از استفاده از لپ تاپ دستان خودرا بشویید و از هر گونه آلودگی تمیز کنید؛ چونکه ممکنست بوسیله انگشتان شما، برخی مواد زائد همچون چربی و گرد و خاک وارد روزنه های موجود روی لپ تاپ شود.
۶. اگر دیر به دیر از لپ تاپ خود استفاده می کنید، اهتمام کنید آنرا در محیطی عاری از هرگونه آلودگی و نور مستقیم آفتاب قرار دهید.
۷. هر از گاهی سیستم عامل، نرم افزارهای نصب شده و آنتی ویروس لپ تاپ خودرا آپدیت و به روز رسانی کنید تا احتمال حملات بدافزاری، سایبری و ویروسی را به حداقل برسانید.
۸. در صورتیکه لپ تاپ شما در حالت خاموش یا Sleep mode قرار دارد، روی آنرا با پارچه یا مواد ضخیم نپوشانید و در محیطی که هیچ جریان هوایی در آن وجود ندارد، نگذارید.
۹. باتری لپ تاپ خودرا شارژ کنید و سپس استفاده کنید. استفاده مکرر و بدون وقفه از لپ تاپ در حالت شارژ با برق به میزان قابل توجهی عمر مفید باتری را می کاهد و سیستم الکتریکی آنرا با مشکل مواجه می کند.
۱۰. در پیرامون و نزدیکی لپ تاپ خود سیگار نکشید، چونکه وسایل الکترونیکی به سرعت دودهای ناشی از سیگار را به خود جذب می کنند و همین مورد سبب مشکلات گوناگون و کاهش طول عمر مفید لپ تاپ شما خواهد شد.
۱۱. هم زمان با شیوع گسترده ویروس کرونا، خیلی از کاربران بمنظور ضدعفونی کردن لپ تاپ خود پیش از استفاده، اسپری الکل یا مواد شوینده را بطور مستقیم روی آن می پاشند که این کار سبب لطمه و صدمات جدی به سخت افزارهای لپ تاپ می شود و ممکنست آنرا بسوزاند و از کار بیاندازد. بدین سبب بهتر است برای ضدعفونی کردن لپ تاپ و سایر دستگاه های الکترونیکی الکل را روی یک دستمال پارچه ای نرم و لطیف یا میکروفایبر اسپری کرده و سپس آنرا روی تمامی سطوح مختلف لپ تاپ و بدون اعمال هیچ گونه فشار غیرعادی بکشید.
منبع:

1399/02/27
23:08:53
5.0 / 5
2104
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس