پارس آی سی تی
با ده هزار پردازنده قدرتمند؛

شبیه سازی كامپیوتری كرونا در بزرگ ترین آزمایشگاه فیزیك ذرات دنیا

شبیه سازی كامپیوتری كرونا در بزرگ ترین آزمایشگاه فیزیك ذرات دنیا

به گزارش پارس آی سی تی آزمایشگاه سرن در سوئیس می خواهد با استفاده از ده هزار پردازنده قدرتمند كامپیوتری، طرحی را برای شبیه سازی برخی پروتئین های موجود در ویروس كرونا اجرا نماید.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از زد دی نت، محققان امیدوارند با شبیه سازی عملکرد پروتئین های تشکیل دهنده ویروس کرونا بتوانند روش های درمانی جدیدی برای مقابله با این بیماری بیابند و به روند تولید واکسن کرونا هم کمک کنند.
در آزمایشگاه سرن بیشتر از ۲۳۰ هزار پردازنده کامپیوتری و ۱۵ هزار کامپیوتر سرور قدرتمند وجود دارد که هر روز ۲۴ ساعته مشغول به کار هستند و امید می رود استفاده از این ظرفیت به محققان و پزشکان کمک نماید تا تحقیقات خود برای مقابله با کرونا را تسریع کنند.
سرن نرم افزاری متن باز هم برای افزایش تحقیقات در این حوزه طراحی نموده و مجموعه این خدمات را در چارچوب طرحی معروف به Folding@home در دسترس علاقمندان قرار داده است.
این آزمایشگاه با صدور اطلاعیه ای در این حوزه تصریح کرده: ویروس کرونا هم مانند سایر ویروس ها دارای پروتئین هایی است که از آنها برای بازتکثیر خود و عبور از سیستم ایمنی بدن استفاده می نماید.
پروژه Folding@home به درک بهتر عملکرد این پروتئین ها کمک می نماید و این امر گام مهمی در جهت تولید داروهای جدید ضدکرونا خواهد بود.

1399/02/13
14:23:48
5.0 / 5
1853
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آی سی تی پارس