پارس آی سی تی

آمازون مجبور شد به كارمندانش مرخصی باحقوق بدهد

آمازون مجبور شد به كارمندانش مرخصی باحقوق بدهد

پارس آی سی تی: آمازون كه به هیچ وجه حاضر نبود به كاركنان خود در شرایط شیوع ویروس كرونا مرخصی با حقوق بدهد و حتی آنها را به اخراج تهدید كرده بود، سرانجام تسلیم فشارها شد.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از سی ان بی سی، آمازون اعلام نموده آن دسته از كاركنان پاره وقت و فصلی این شركت كه تمایل به استفاده از مرخصی برای در امان ماندن از ویروس كرونا داشته باشند، می توانند از مرخصی استفاده كنند و در روزهای مرخصی به آنها حقوق نیز پرداخت خواهد شد.
بسیاری از سازمان های مدافع حقوق كارمندان و كارگران از سال قبل میلادی به آمازون فشار آورده بودند تا هر چه سریع تر چنین مزایای را برای كاركنان خود به رسمیت بشناسد، اما آمازون از این امر امتناع كرده بود تا سرانجام تحت فشار سنگین افكار عمومی جف بزوس مدیر عامل آمازون تسلیم شد. مقاومت وی تا حدی بود كه برخی از سناتورهای كنگره آمریكا با ارسال نامه ای خطاب به بزوس از رویه سختگیرانه او دراین زمینه انتقاد كرده بودند.
هزاران كارمند آمازون در انبارهای این شركت به صورت پاره وقت و فصلی كار می كنند تا كالاهای مختلف را به دست مصرف كنندگان برسانند. ولی این افراد حق استفاده از مرخصی باحقوق را ندارند و فشار كاری زیادی را نیز تحمل می كنند.
بر اساس اعلام آمازون قوانین مرخصی با حقوق برای كلیه كاركنان آمازون از اول مارس اعمال می شود و آنها حق دارند برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس كرونا در سر كارهای خود حاضر نشوند.


منبع:

1399/01/06
21:12:58
5.0 / 5
2344
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آی سی تی پارس