پارس آی سی تی
اقدام جدید آمریكا علیه چین؛

آمریكا جلوی تولید تراشه برای هواوی را می گیرد

آمریكا جلوی تولید تراشه برای هواوی را می گیرد

به گزارش پارس آی سی تی دولت ترامپ در یك اقدام تهاجمی جدید بر ضد شركت هواوی می خواهد مانع از تأمین تراشه های مورد نیاز این شركت چینی توسط تی اس ام سی شود.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از جی اس ام آرنا، تی اس ام سی همچون شركت های مهم تولیدكننده انواع تراشه درتایوان است و هواوی همچون مشتریان این شركت به حساب می آید.
با توجه به اینكه تی اس ام سی از برخی تجهیزات ساخت آمریكا برای ساخت و تولید تراشه استفاده می نماید، دولت ترامپ می تواند این شركت تایوانی را برای تبعیت از خواست ها و فرامین خود تحت فشار قرار دهد.
از همین رو امكان دارد برخی قوانین وزارت بازرگانی آمریكا تغییر كند تا شركت های خارجی كه از فناوری های آمریكایی استفاده می نمایند برای فروش محصولات خود به هواوی نیازمند دریافت مجوز باشند. در این صورت تی اس ام سی قادر به فروش تراشه های Kirin كه در خیلی از گوشیهای هواوی مورد استفاده قرار می گیرد، نخواهد بود.
تصویب چنین قانونی حتی می تواند تولید تراشه جهت استفاده هواوی در خود چین را هم با چالش جدی مواجه كند. چونكه تمامی دستگاه های مورد استفاده در داخل چین برای تولید تراشه هم یا از آمریكا وارد شده اند یا دارای اجزا و مواد آمریكایی هستند.
البته برخی صاحب نظران و متخصصان حوزه فناوری اخطار می دهند كه چنین اقدامی در نهایت به ضرر آمریكا تمام خواهد شد. چونكه باعث رشد خلاقیت و نوآوری در چین شده و دیگر مشتریان فناوری های آمریكایی را هم به ترس و وحشت انداخته و امكان دارد سبب كاهش همكاری آنها با آمریكا شود.

1398/11/30
15:09:10
5.0 / 5
2865
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس