پارس آی سی تی
در گفت وگو با پارس آی سی تی مطرح شد

توسعه همكاری صندوق شكوفایی و سازمان فضایی با برگزاری رویداد فناورانه

توسعه همكاری صندوق شكوفایی و سازمان فضایی با برگزاری رویداد فناورانه

به گزارش پارس آی سی تی معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره به برگزاری گردهمایی سه روزه شركت های دانش بنیان و استارتاپ های حوزه فضایی از روز ۱۶ تیرماه جاری اظهار داشت: در حاشیه این رویداد تفاهم نامه همكاری با سازمان فضایی به منظور افزایش همكاری ها منعقد خواهد شد.


دكتر سیاوش ملكی فر در گفتگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به برگزاری گردهمایی سه روزه شركت های دانش بنیان و استارتاپ های حوزه فضایی، اضافه كرد: طی سه روز برگزاری این رویداد كه به همت صندوق نوآوری و شكوفایی و با همكاری سازمان فضایی ایران و پژوهشكده فضایی ایران برگزار می شود، نیازهای فناورانه حوزه فضایی، خدمات مكان محور شهری وزارتخانه های راه و شهرسازی و نیرو و سازمان منابع طبیعی استان چهارمحال و بختیاری عرضه خواهد شد.
وی با تاكید بر اینكه شركت های دانش بنیان و استارتاپ ها می توانند طرح های خود برای برآورده كردن این نیازها در این رویداد را عرضه كنند، اظهار نمود: در حاشیه این رویداد، نمایشگاهی از محصولات شركت های دانش بنیان و استارتاپ های حوزه فضایی برپا خواهد شد. برگزاری نشست های تبادل فناوری بین طرف عرضه و تقاضای فناوری از دیگر برنامه های جنبی این رویداد است.
ملكی فر، برگزاری كارگاه های آموزشی در رابطه با كسب و كارهای فضایی و سنجش از دور، پنل بررسی فرصت ها و چالش های كسب و كارهای فضایی و نشست انتقال تجربه بین شركت های دانش بنیان را از دیگر برنامه هایی دانست كه در چارچوب این رویداد برپا می شود.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی زمان برگزاری این رویداد حوزه فضایی را از ۱۶ تا ۱۸ تیرماه جاری ذكر كرد و خاطرنشان كرد: در روز پایانی این رویداد و در مراسم اختتامیه، ۱۸ تیرماه، تفاهم نامه همكاری بین صندوق نوآوری و شكوفایی و سازمان فضایی ایران امضا خواهد شد.
به قول وی این رویداد با حضور دكتر علی وحدت رئیس هیأت عامل صندوق نوآوری و شكوفایی، دكتر مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فضایی، دكتر سعید صمیمی رئیس پژوهشگاه فضایی و مدیران سازمان ها و دستگاه های اجرایی مرتبط و مدیران صندوق های پژوهش و فناوری برگزار می شود.
ملكی فر با اشاره به نحوه انتخاب طرح های عرضه شده در این رویداد فناورانه، اظهار داشت: قبل از برگزاری این رویداد طی جلسات كارشناسان و مدیران صندوق نوآوری و شكوفایی با شركت های دانش بنیان حوزه فضایی، خدمات صندوق برای آنها تشریح شد، ضمن آنكه برخی طرح های پیشنهادی شركت ها بررسی شده است و شركت ها درخواست خویش را برای دریافت خدمات و تسهیلات، به صندوق نوآوری و شكوفایی عرضه كرده اند.1398/04/10
20:03:05
5.0 / 5
2010
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آی سی تی پارس