پارس آی سی تی

گوگل و اپل نتوانستند حریف اپلیكیشن عربستانی شوند!

گوگل و اپل نتوانستند حریف اپلیكیشن عربستانی شوند!

پارس آی سی تی: ماه گذشته بود كه اخبار و گزارش های متعددی منتشر گردید كه نشان می داد یك اپلیكیشن عربستانی به مردان اجازه می داده زنان و دختران خودرا تحت تعقیب قرار داده و موقعیت جغرافیایی آنها را ردیابی كنند.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، اخیرا سر و صدا و جنجال های فراوانی در فضای مجازی به گوش می رسد كه به وجود یك اپلیكیشن توسعه داده شده توسط یك شركت عربستانی باز می گردد كه لوكیشن و موقعیت جغرافیایی زنان و دختران عربستان سعودی را به سرپرست خانواده اطلاع می دهد.
این اپلیكیشن كه اخیرا سر و صدای زیادی را در فضای مجازی به راه انداخته است، گفته می شود در امتداد نقض حریم خصوصی و حقوق بشر زنان عربستان سعودی بوده و Absher نام دارد.
اما حالا بنظر می رسد كه گوگل و اپل نتوانسته اند كه اپلیكیشن موردنظر را تحت پیگرد قانونی قرار داده و با ادامه فعالیت و حضور آن در فروشگاه های اپ استور و پلی استور مقابله كنند.
طبق گزارش وب سایت phonearena، گوگل اخیرا با انتشار اطلاعیه ای اعلام نموده است كه باوجود تلاش های متعددی كه در امتداد مقابله با ادامه فعالیت آن انجام داده بود، موفق نشده است این اپلیكیشن را از پلت فرم فروشگاه پلی استور خود حذف كند. اپل باز بدون اشاره به سبب این اتفاق، عنوان كرده است كه تلاش هایش برای مقابله با فعالیت این اپلیكیشن عربستانی موفقیت آمیز نبوده است.
این برنامه و نرم افزار كه در هر دو پلت فرم اندرویدی و iOS فروشگاه آنلاین گوگل پلی استور و اپ استور اپل وجود دارد، به مردان عربستانی این امكان را می دهد تا زنان و دختران خودرا ردیابی كرده و از موقعیت جغرافیایی آنها با استفاده از گوشی همراه آنها مطلع و باخبر شوند. این اپلیكیشن همین طور به مردان سعودی این امكان را می دهد تا در صورتیكه دختران و زنانشان در حال خروج از كشور بدون اجازه آنها هستند، بوسیله برنامه مذكور پیامكی را در خصوص همین مساله دریافت می كنند تا در صورت ضرورت از خروج آنها جلوگیری به عمل آورده شود.
در طول یك ماه گذشته، پس از انتشار این خبر در فضای مجازی و رسانه ها، حافظان حقوق بشر و منتقدان خیلی از وجود و فعالیت این اپلیكیشن در فروشگاه های اپ استور و گوگل پلی استور سخن گفته و اعتراض كرده اند و از دو شركت اپل و گوگل بعنوان شركت های توسعه دهنده برنامه و فروشگاه های آنلاین مذكور، درخواست كرده اند كه هرچه سریع تر این اپلیكیشن را حذف كرده و به اشاعه نظرات مردسالارانه و ضد زن، كمك نكنند.1397/12/14
14:51:53
5.0 / 5
1677
تگهای خبر: آنلاین , سایت , شركت , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آی سی تی پارس