پارس آی سی تی
با ۲.۷ میلیارد عضو؛

فیسبوك ۱۵ ساله شد

فیسبوك ۱۵ ساله شد

پارس آی سی تی: فیسبوك كه زمانی تنها یك شبكه داخلی در بین دانشجویان دانشگاه هاروارد محسوب می شد، امروز ۱۵ ساله شد.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از آسین ایج، شبكه جنجالی فیسبوك كه توسط مارك زاكربرگ تاسیس شده، در سال های اخیر به سبب تبدیل شدن به ابزاری برای انتشار اخبار جعلی و نقض حریم شخصی افراد و سرقت داده های خصوصی آنها بسیار جنجال آفرین شده و خیلی از كشورهای جهان آنرا به پرداخت جریمه های سنگین محكوم كرده اند.
زاكربرگ به مناسبت ۱۵ سالگی فیسبوك پستی را در حساب شخصی خود در این شبكه اجتماعی ارسال كرده و تاریخچه شكل گیری فیسبوك و آینده احتمالی آنرا تشریح كرده است.
فیس بوك امروزه ۲.۷ میلیارد نفر عضو دارد، ولی به نوشته مارك زاكربرگ، در سال های اولیه شكل گیری آن هیچ اطمینان خاطری در مورد امكان تداوم فعالیت این شبكه اجتماعی و استقبال از آن وجود نداشت.
فیس بوك در رقابت با شبكه های مشابهی مانند اوركات كه در ابتدای قرن بیست و یكم شكل گرفتند توانست گوی سبقت را از آنها برباید. اما سواستفاده های آن از اطلاعات خصوصی كاربران برای كسب درآمد و فروش این داده ها به شركت های خصوصی موجب تشدید نارضایتی از فیسبوك شده است.
زاكربرگ در واكنش به این نگرانی ها در پست خود به سرمایه گذاری در حوزه هوش مصنوعی برای مدیریت دقیق تر محتوای این شبكه اجتماعی در مقیاسی وسیع آگاهی داده است. در قسمتی از مطلب وی آمده است: اگر سوژه اصلی در ۱۵ سال قبل احداث شبكه های جدید و مشاهده تاثیرگذاری آنها بوده، در ۱۵ سال آینده سوژه اصلی استفاده از قدرت مردم برای بازسازی جامعه به شیوه هایی مثبت است.

1397/11/17
17:06:39
5.0 / 5
1931
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آی سی تی پارس