پارس آی سی تی

روسیه فیسبوك و توئیتر را به نقض قوانین داخلی خود متهم كرد

روسیه فیسبوك و توئیتر را به نقض قوانین داخلی خود متهم كرد

به گزارش پارس آی سی تی روسیه كه از مدتها قبل خواهان ذخیره سازی داده های كاربران روس فیسبوك و توئیتر بر روی سرورهایی در داخل این كشور است، می خواهد این دو شركت را مجبور به این كار كند.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از انگجت، مقامات روس این دو شركت را به همین علت به نقض قوانین داخلی خود متهم كرده و تصریح كرده اند هیچ یك از این دو شركت برنامه خاصی برای ذخیره سازی داده های كاربران روس بر روی سرورهایی در داخل مرزهای روسیه ندارند.
رسانه های روسیه از ارسال نامه هایی برای دفاتر این دو شركت در روسیه در تاریخ ۱۷ دسامبر در همین زمینه اطلاع داده اند. در این نامه ها تصریح شده كه دو شركت مورد اشاره تنها ۳۰ روز برای عرضه یك پاسخ معتبر و قابل قبول از نظر حقوقی فرصت دارند.
ظاهرا دو شركت مورد اشاره هنوز در این زمینه واكنشی از خود نشان نداده اند و همین مساله باعث خشم مقامات روسی شده است. فیسبوك و توئیتر در واكنش به درخواست رسانه های مستقل برای اظهارنظر در این زمینه هم سكوت كرده اند.
انتظار می رود در صورت تداوم این وضعیت مقامات روس جریمه های سنگینی را برای فیسبوك و توئیتر در نظر بگیرند. در همین حال زمزمه های فیلتركردن این دو سایت در صورت تداوم ایستادگی در مقابل خواسته های روس ها هم به گوش می رسد. در اواخر سال قبل میلادی الكساندر ژاروف رئیس رگولاتوری روسیه این احتمال را به صورت جدی مطرح كرده بود.

1397/11/03
13:57:22
5.0 / 5
1726
تگهای خبر: سایت , شركت , فیس بوك , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس