پارس آی سی تی

قانونی شدن ارزهای دیجیتال خطرات سرمایه گذاری آنرا می كاهد

قانونی شدن ارزهای دیجیتال خطرات سرمایه گذاری آنرا می كاهد

پارس آی سی تی: كارشناسان بر این باورند كه قانونی شدن ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده در كشورهای جهان، ریسك سرمایه گذاری و معاملات آنرا به شدت كاهش خواهد داد.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، بیت كوین كه یكی از معروف ترین ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده در جهان شمرده می شود، در ماه های گذشته بویژه نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی با كاهش شدیدی در ارزش خود در مقابل دلار مواجه گردید، به گونه ای كه خیلی از تحلیلگران از آن بعنوان سقوط آزاد بیت كوین نام می برند و آنرا بزرگترین كاهش ارزش بیت كوین از آوریل سال ۲۰۱۱ میلادی تابحال نامیده اند.

ارزش بیت كوین در حالی در ماه پایانی سال ۲۰۱۸ میلادی به زیر چهار هزار دلار سقوط كرد كه در ماه پیش از آن بالای شش هزار دلار بود و خیلی از كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه بازار ارزهای دیجیتال باز برآورد كرده بودند كه ارزش آن تا ۱۵ هزار دلار باز خواهد رسید.

قیمت بیت كوین كه در سال های اولیه معرفی و عرضه آن كمتر از چند دلار بود، در دسامبر پارسال به مرز ۲۰ هزار دلار باز رسید و مورد توجه خیلی از معامله گران و سرمایه گذاران در جهان واقع شد و خیل عظیمی از افراد باز توانستند با استخراج و خریداری این ارز دیجیتال رمزپایه به ثروت كلانی دست یابند.

حالا اخیرا تحلیلگران و كارشناسان فعال در حوزه ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده خاطرنشان كرده اند كه خطرات و ریسك های سرمایه گذاری با قانونی شدن ارزهای رمزنگاری شده همچون بیت كوین در كشورهای جهان به میزان قابل توجهی كاهش پیدا خواهدنمود.

بر اساس گزارش وب سایت cointelegraph، به باور آنها ارزهای مجازی پایدار موسوم به استیبل كوین در صورتیكه مورد پشتیبانی از سوی دولت های مختلف قرار بگیرند، قادر خواهند بود تحولات عظیمی را در بخش اقتصاد كلان كشورهای مختلف احداث كنند. در غیر این صورت، بدون شك اقتصادهای جهانی، برنامه ها، نوآوری های اقتصادی و فضای سرمایه گذاری با مشكلات متعددی مواجه خواهد شد و شكوفایی آن در نطفه خفه خواهد شد.

آنها معتقدند كه ارزهای مجازی پایدار وابسته به دلار، نوسانات بسیار كمتری در مقایسه با ارزهای دیجیتال معمول همچون بیت كوین تجربه خواهند كرد. لازم به ذكر است كه ارزهای مجازی پایدار مبتنی بر فناوری بلاك چین بوده و می توانند در سراسر جهان بعنوان یكی از روش های پرداخت استفاده شوند.مترجم: شیما قاسمی

دبیر خبر: متین كاكویی


1397/10/27
22:26:00
5.0 / 5
2131
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آی سی تی پارس