پارس آی سی تی

آمریكا سیاه چاله سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال

آمریكا سیاه چاله سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال

به گزارش پارس آی سی تی ایالات متحده آمریكا در جایگاه نخست سرقت ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده در جهان قرار گرفته و تبدیل به پرخطرترین كشور برای سرمایه گذاری در این حوزه تبدیل گشته است.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش محبوبیت و استقبال از ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده، هكرها و مجرمان سایبری بسیاری در سراسر جهان با نفوذ و دسترسی به حساب های كاربری افراد و قربانیان به ثروت های بادآورده بسیاری دست پیدا می كنند و همین امر سبب شده است با گسترش روزافزون ارزهای دیجیتال و مراكز و صرافی های مربوطه، سرقت این دارایی های مجازی هم روند صعودی را در پیش بگیرد به گونه ای كه كارشناسان فعال در این حوزه بارها اخطار داده اند كه سرقت ارزهای دیجیتال تبدیل به یكی از خطرناك ترین اتفاقات در جهان خواهد شد چراكه به باعث آن، خیلی از سرمایه گذاران، معامله گران و صرافی های ارزهای دیجیتال رمزپایه همچون بیت كوین به ورطه ورشكستگی خواهند افتاد.
با عنایت به آنكه كاربران آمریكایی توجه خاص و بسزایی به استخراج و سرمایه گذاری بر ارزهای دیجیتال نشان داده اند، مراكز و صرافی های متعددی هم در همین راستا در این كشور تولید و برقرار شده است كه همین امر هم سبب شده است كه بالغ بر نیمی از جرائم مربوط به ارزهای دیجیتال در ایالات متحده آمریكا رخ داده است. در حقیقت این بدان معناست كه هكرها و مجرمان سایبری این كشور را تحت تاثیر میزبانی گسترده از مراكز تبادل و خرید و فروش ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده هدف اصلی حملات سایبری خود قرار داده اند.
طبق گزارش وب سایت بیت كوینیست، پس از ایالات متحده آمریكا، هلند، ژاپن، روسیه و چین هم به ترتیب در جایگاههای دوم تا پنجم لیست پرخطرترین كشورها از لحاظ حملات سایبری به حساب های كاربری برای سرقت ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده به شمار می روند.
نتایج تحقیقات و پژوهش های انجام شده نشان داده است كه ۷۲۰ حساب كاربری سرمایه گذار و معامله گر بازار ارزهای دیجیتال امسال میلادی هك شده است كه نشان دهنده یك رشد و افزایش ۱۰۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۷ میلادی بوده است كه ۳۶۹ حساب كاربری در آن هك شد و اطلاعات و دارایی های موجود در آن دزدیده شد.
تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی كوین چك هم پیشتر درباره افزایش حملات سایبری و سرقت ارزهای مجازی به كاربران، سرمایه گذاران و علاقمندان به این حوزه اخطار داده بودند و برآورد كرده بودند كه امكان دارد تنها در عرض مدت یك شبانه روز، میلیون ها دلار دارایی و سرمایه خویش را از دست بدهند.1397/10/04
14:45:20
5.0 / 5
1934
تگهای خبر: دیجیتال , سایت , كاربر , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آی سی تی پارس