پارس آی سی تی

درآمدزایی اپ استور دوبرابر گوگل پلی است

درآمدزایی اپ استور دوبرابر گوگل پلی است

پارس آی سی تی: اپ استور شركت اپل به صورت تاریخی برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان بیشتر از گوگل پلی درآمد زایی داشته است، اما حالا این اختلاف ركوردشكن شده است.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از تك كرانچ، بررسی ها نشان داده است اپ استور از نظر درآمدزایی، میزان خریدهای درون برنامه ای، اشتراك خدمات هزینه بر و غیره شرایط بهتری دارد. اما گزارش جدید موسسه حسگر تاور نشان داده است اپ استور در سالی كه گذشت با ثبت درآمد ۱۶۴ میلیون دلاری برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان دو برابر گوگل پلی درآمد برای این افراد به ارمغان آورده است.
بر همین اساس ۱۶۴ ناشر برنامه های مختلف در اپ استور توانسته اند در یك پارسال درآمدی بیشتر از یك میلیون دلار كسب كنند. اما تنها ۸۸ ناشر اپلیكیشن های گوناگون در گوگل پلی به چنین موفقیتی نائل شده اند.
اپ استور در امریكا در سال ۲۰۱۷ توانست درآمد ۱۴۳ میلیون دلاری را برای ناشران اپلیكیشن ها به ارمغان آورد. اما این رقم با رشد ۱۵ درصدی در سال ۲۰۱۸ به ۱۶۴ میلیون دلار رسید. در مقابل درآمدزایی گوگل پلی برای ناشران از ۷۱ به ۸۸ میلیون دلار افزایش یافته است.
در این میان مهم ترین منبع درآمد برنامه نویسان هر دو سیستم عامل بازی های ویدئویی بوده است. در سال ۲۰۱۸ از مجموع ۱۶۴ برنامه برتر اپ استور، ۵۴ برنامه بازی های ویدئویی بوده اند و برترین بازی این مجموعه به نام Marvel Strike درآمدی ۱۵ میلیون دلاری به ارمغان آورد. در مورد گوگل هم ۶۵ درصد اپلیكیشن های درآمدزای برتر را بازی های ویدئویی می سازند.

1397/10/01
15:35:11
5.0 / 5
2295
تگهای خبر: خدمات , شركت , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آی سی تی پارس