پارس آی سی تی
برای نخستین بار؛

ژاپن پخش برنامه با كیفیت وضوح ۸K را آغاز كرد

ژاپن پخش برنامه با كیفیت وضوح ۸K را آغاز كرد

به گزارش پارس آی سی تی شبكه های تلویزیونی ژاپن برای اولین بار برنامه های تلویزیونی را به صورت عمومی و با استفاده از ماهواره با كیفیت وضوح ۴K و ۸K پخش كردند.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از انگجت، روز یكم دسامبر در ساعت ۱۰ به وقت محلی ژاپن، شبكه های تلویزیونی این كشور پخش برنامه با وضوح بالا ۴K و ۸K را با استفاده از ماهواره شروع كردند.
ماساتوشی ایشیدا وزیر مخابرات ژاپن در مراسمی اظهار داشت: امیدوارم ژاپن در فناوری پخش برنامه های تلویزیونی با كیفیت ۴Kو ۸K پیشرو باشد.
پخش برنامه تلویزیونی در چین با استفاده از كانال های ماهواره ای BS۴K و BS۸K انجام می گردد. این فرمت ها را فقط می توان در تلویزیون هایی خاص با تونرهای خارجی تماشا كرد.
هرچند طی سال های اخیر آزمایش هایی انجام شده است. اما هم اكنون فقط NHK(سازمان ملی پخش برنامه ژاپن) پخش برنامه با وضوح ۸K را انجام می دهد.
نخستین فیلمی كه با این فناوری عرضه می شود« ۲۰۰۱: ادیسه فضایی» است و به گزارش بی بی سی شركت سازنده، نسخه ۷۰ میلی متری این فیلم را دوباره اسكن كرده تا برای این پخش آماده شود.
البته این فناوری هنوز در مراحل اولیه است و افراد معدودی نمایشگر۸K دارند. علاوه برآن بیشتر افرادی كه این نوع تلویزیون را دارند، به رسیورو آنتن خاصی نیاز دارند تا سیگنال ها را دریافت كند.
این درحالی است كه شركت شارپ از ماه گذشته فروش اولین تلویزیون های Super Hi-Vision را شروع كرده است. این تلویزیون ها دارای یك تونر مخصوص هستند و قیمت آنها حدود ۶۶۰۰ دلار است.

1397/09/11
14:36:06
5.0 / 5
2177
تگهای خبر: شركت , فناوری , كیفیت , نمایشگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس