پارس آی سی تی

تحقیقات دیوان عالی آمریكا از اپل به سبب انحصارطلبی تجاری

تحقیقات دیوان عالی آمریكا از اپل به سبب انحصارطلبی تجاری

پارس آی سی تی: دیوان عالی آمریكا می خواهد جلوی مختومه شدن یك پرونده رسیدگی به انحصارطلبی تجاری شركت اپل را بگیرد تا احیانا این شركت به سبب احداث بازار انحصاری اپلیكیشن مجبور به پرداخت غرامت شود.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از سی ان بی سی، اپل متهم است كه با راه اندازی فروشگاه آنلاین اپ استور خود فروش نرم افزارهای سازگار با آیفون را به صورت انحصاری انجام داده و مشتریان را بدین شیوه مجبور به پرداخت مبالغی اضافی به میل خود كرده است.
این شكایت توسط تعدادی از كاربران آیفون تقدیم دادگاه شده بود و اپل قبل از این موفق به متوقف كردن آن شده بود. اما شاكیان توانستند دیوان عالی آمریكا را مجاب به پیگیری مجدد این پرونده كنند.
بر اساس ادعای شاكیان، اپل با مجبوركردن تولیدكنندگان اپلیكیشن به خرید از اپ استور انحصاری خود و دریافت ۳۰ درصد كمیسیون از خریداران دست به گران فروشی زده و باید مبالغ اضافی را به كاربران بازگرداند. این رفتار اپل یك رفتار غیررقابتی توصیف شده است.
شاكیان از سال ۲۰۱۱ در حال پیگیری این شكایت خود هستند و در صورت موفقیت موفق به دریافت غرامتی قابل توجه از اپل می شوند. گفتنی است توسعه دهندگان اپلیكیشن های اپل در سال ۲۰۱۷ بیشتر از ۲۶ میلیارد دلار درآمد به جیب زدند كه نسبت به سال ۲۰۱۶ حدود ۳۰ درصد افزایش نشان داده است.

1397/09/06
18:49:56
5.0 / 5
1405
تگهای خبر: آنلاین , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس