پارس آی سی تی

بلندگوی هوشمند الكسا به سوالات مبهم هم جواب می دهد

بلندگوی هوشمند الكسا به سوالات مبهم هم جواب می دهد

پارس آی سی تی: توانایی بلندگوی هوشمند آمازون برای پاسخگویی به سوالات مختلف و متنوع، تحسین خیلی از كاربران را برانگیخته است، اما حالا الكسا باز هم باهوش تر شده است.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از دیجیتال ترندز، السكا تاكنون با بررسی برخی كلمات مشخص در سوالات و انجام جستجوهایی در مورد آنها پاسخ خویش را عرضه می كرد. اما اگر فردی سوالی را طرح می كرد وسپس سوال خویش را تغییر می داد، ممكن بود با پاسخ های مبهم و بی ربط الكسا مواجه شود. همینطور برخی افراد برای تفریح و خنده سوالاتی بی سر و ته و مضحك را از الكسا می پرسیدند كه این مساله هم سبب می شد الكسا نتواند پاسخ های مناسبی عرضه نماید.
البته فراوانی این موارد در پاسخ های الكسا محدود بوده و از ۶ درصد فراتر نمی رود. اما گروه طراح الكسا در آمازون با ارتقای امكانات و توانمندی های این بلندگو آن را باهوش تر كرده اند.
آنها بدین منظور داده های ورودی صوتی پرسش گران را افزایش داده اند و این داده ها را بر اساس میزان تشخیص پذیریشان برای الكسا تقسیم بندی كرده اند. سپس از یك مدل كامپیوتری موسوم به Bi-LSTM برای یافتن پاسخ های مناسب به سوالات مبهم و گنگ استفاده شد تا الكسا با استفاده از هوش مصنوعی خود بتواند یكی از این پاسخ ها را به دلخواه انتخاب نماید. الكسا می تواند در آینده با استفاده از این سیستم دقت خویش را در پاسخگویی به سوالات از ۸۳.۷ درصد فعلی به ۹۰.۴ درصد افزایش دهد.

1397/06/15
12:36:51
5.0 / 5
1945
تگهای خبر: دیجیتال , كاربر , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس