پارس آی سی تی

عزم آلمان برای مقابله با حملات سایبری جزم شد

عزم آلمان برای مقابله با حملات سایبری جزم شد

پارس آی سی تی: به قول وزیر داخلی آلمان، این كشور درصدد وضع قوانین و مقررات شدیدی برای مقابله با حملات سایبری خارجی است.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت the star، با عنایت به افزایش روزافزون حملات سایبری از جانب هكرها، كشورهای زیادی در سراسر جهان هدف این گونه حملات قرار گرفته اند و صدمه ها و خساراتی را متحمل شده اند. طبق گزارش های انتشار یافته، آمار حملات سایبری و هك در سال قبل ۲۰۱۷، به اوج خود رسیده است.

آلمان درحال بررسی و وضع قوانین و مقرراتی سختگیرانه به منظور مقابله با حملات سایبری است به گونه ای كه هورشت زیهوفر – وزیر داخلی آلمان – در این خصوص اظهار داشت: در طول مدت چند سال قبل حملات سایبری گسترده و وسیعی به زیرساخت های مهم ترین نهادها و سازمان های دولتی ما صورت گرفته است كه همگی صدمه ها و صدمات جبران ناپذیر بسیاری را به بخش های مختلف آلمان وارد كردند.

وی در ادامه سخنانش اضافه كرد: در سالهای اخیر، حجم و تعداد حملات سایبری از جانب چین به زیرساخت های نهادهای دولتی آلمان به شدت رو به افزایش بوده است به گونه ای كه صدمات جبران ناپذیری به زیرساخت های ما وارد شده است.

بر اساس گزارش های انتشار یافته، بد افزارها، باج افزارها و حملات DDOS همچون تهدیدهای امنیتی بودند كه از سال ۲۰۱۶ كاربران فضای مجازی را در معرض خطر حملات سایبری قرار داده اند و باعث لو رفتن اطلاعات شخصی و محرمانه آنها شده است. طبق آمار، حملات سایبری در سال قبل ۲۰۱۷ میلادی هم به اوج خود رسیده و حالا خبر اینكه مقرر است در سال های آتی اوضاع از این كه هست هم نابسامان تر شود، بسیار نگران كننده به نظر می آید.

همانطور كه در اخبار گذشته اشاره شده است، سالانه شركت ها و سازمان های دولتی و خصوصی بزرگی در سراسر جهان متحمل خسارات و صدمه های جبران ناپذیری می شوند كه همچون مهم ترین آنها می توان به حمله سایبری به شركت مالی اكوئیفاكس در آمریكا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارت های دفاع و امور خارجه خیلی از كشورها، شركت حسابرسی دیلویت (Deloitte) در آمریكا اشاره نمود.

بنابراین می توان گفت خطر حملات سایبری در كمین تمامی افراد، كاربران و شركت های كوچك و بزرگ در جهان است و دیگر نمی توان ادعا كرد كه كسی از گزند و خطرات حملات سایبری در امان است.

در سال قبل میلادی باج افزار، بدافزار و ویروس های كامپیوتری بسیاری در سراسر جهان، اطلاعات محرمانه، خصوصی و مالی میلیون ها نفر را به سرقت بردند و میلیاردها دلار به شركت های مربوطه و دولت ها خسارت وارد كرده اند.

حمله سایبری توسط بدافزار واناكرای (WannaCry) به صورت قطع یكی از مهلك ترین حملاتی است كه در طول سالهای اخیر صورت گرفته است.
1397/05/04
18:21:36
5.0 / 5
1984
تگهای خبر: بدافزار , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آی سی تی پارس