پارس آی سی تی

همكاری اپل و سامسونگ برای ساخت كلید دیجیتال خودرو

همكاری اپل و سامسونگ برای ساخت كلید دیجیتال خودرو

پارس آی سی تی: اپل، سامسونگ و جمعی از خودروسازن و تولید كنندگان موبایل مشغول تولید یك استاندارد جهانی برای كلید دیجیتالی خودرو هستند. با كمك چنین كلیدی می توان در خودرو را باز و موتور را روشن كرد.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از دیلی میل، اپل و سامسونگ همراه با چند شركت دیگر مشغول ساخت یك استاندارد جهانی برای كلیدهای دیجیتالی خودرو هستند. كاربران موبایل با كمك چنین كلیدی می توانند وارد یك اپلیكیشن شده و در خودرویشان را باز كنند.
این گروه كه كنسرسیوم اتصال خودرو(CCC) نام گرفته از خصوصیت های «كلید دیجیتال۱.۰ » رونمایی نمود. این سند كه چاره استاندارد نام گرفته اپلیكیشن موبایل را بدون در نظر گرفتن سازنده موبایل یا خودرو، به جای كلید وسیله نقلیه به كار می گیرد.
هدف این كنسرسیوم تولید سطح همخوانی بیشتر بین دستگاه های موبایل و خودرو است. این خصوصیت برای تمام شركت های عضو همچون آئودی، بی ام دبلیو، جنرال موتورز، هیوندای، ال اجی، پاناسونیك، سامسونگ و فولكس واگن فعال می گردد.
كلید دیجیتال قابلیت های یك نمونه معمولی را دارد و به كاربران اجازه می دهد درها را قفل یا باز كنند. همینطور با كمك آن می توان موتور خودررو را هم روشن كرد.
كلید دیجیتال ۱.۰ با كمك یك چیپ ست NFC (برای حفظ امنیت )به كار می رود.این سیستم از زیربنایTrusted Service Manager استفاده می نماید كه امنیت سر به سر (end to end) را فراهم می كند.
از سوی دیگر خودرویی با كلید دیجیتال را می توان به صورت اشتراكی یا اجاره ای هم استفاده نمود.

1397/04/04
13:18:50
5.0 / 5
1653
تگهای خبر: دیجیتال , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آی سی تی پارس