پارس آی سی تی
مدیرعامل زیرساخت خبر داد:

نرخ مكالمات بین الملل كاسته می شود، تغییر مدل عرضه خدمات

نرخ مكالمات بین الملل كاسته می شود، تغییر مدل عرضه خدمات

پارس آی سی تی: مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت از كاهش نرخ مكالمات بین الملل با استفاده از دو صفر، در صورت آزادسازی عرضه این خدمات در كشور اطلاع داد.صادق عباسی شاهكوه در گفتگو با خبرنگار مهر، تصریح كرد: تا آخر نیمه اول امسال مبحث رفع انحصار شركت ارتباطات زیرساخت از عرضه خدمات مكالمات بین الملل اجرایی می گردد و شركت های عرضه دهنده خدمات تلفن و اپراتورها می توانند به صورت مستقیم در این حوزه ورود كنند.
وی با اشاره به اینكه هنوز مدل رفع انحصار زیرساخت از مكالمات بین الملل نهایی نشده است، اضافه كرد: اما در این طرح می خواهیم به جای آنكه به صورت مستقیم با اپراتورهای بین الملل قرارداد ببندیم، اپراتورهای داخلی با طرف خارجی قرارداد ببندند و ما تنها بحث تحویل ترافیك را عهده دار شویم.
عباسی شاهكوه اظهار داشت: تابحال مدل عرضه خدمات مكالمات بین الملل به این شكل بود كه شركت زیرساخت ترافیك را از اپراتورها تحویل گرفته و در میان الملل به آنها تحویل می داد كه در شیوه جدید باآنكه این مسئولیت زیرساخت، حذف نخواهد شد اما بحث قرارداد با طرف خارجی به اپراتورهای ایرانی سپرده می گردد و ممكن است اپراتورها بتوانند با قیمت های پایین تری این قراردادها را منعقد كنند.
وی تصریح كرد: پیش بینی ها نشان داده است این مدل عرضه خدمات، در قیمت نهایی مصرف كننده تاثیر می گذارد و با وجود اینكه فضا نیمه رقابتی می گردد ما شاهد كاهش نرخ مكالمات بین الملل خواهیم بود.
مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت تصریح كرد: جزئیات این طرح هنوز نهایی نشده اما به صورت قطع شرایط از وضعیت فعلی بهتر خواهد شد.
عباسی شاهكوه اظهار داشت: باآنكه مكالمات بین الملل با استفاده از دو صفر و خط تلفن در كل دنیا كاهش پیدا كرده و كاربران به سمت استفاده از ابزارهای پیام رسان برای مكالمه می روند اما جبران این كاهش درآمد از محل های دیگر عرضه خدمات ممكن است.

1397/03/05
14:17:03
5.0 / 5
2062
تگهای خبر: خدمات , شركت , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آی سی تی پارس