پارس آی سی تی

زرآبادی: با وضع موجود، شبكه ملی اطلاعات و دولت الكترونیك یك دروغ بزرگ است

زرآبادی: با وضع موجود، شبكه ملی اطلاعات و دولت الكترونیك یك دروغ بزرگ است

پارس آی سی تی: یك عضو كمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه با وضع موجود شبكه ملی اطلاعات و دولت الكترونیك محقق نمی گردد و یك دروغ بزرگ است.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، سیده حمیده زرآبادی در جلسه علنی بامداد امروز (یكشنبه) مجلس و در جریان طرح سوال مشترك خود و سیده فاطمه حسینی از وزیر ارتباطات درباره دلیل جایگزین شدن قرارداد نگهداری شش ماه زودتر از موعد و حجمی شدن قراردادها، اظهار داشت: با عنایت به اینكه قراردادهای نگهداری جهت امور نگهداری، رفع خرابی و تست سیستم ها در زیرساخت هستند عملا با تغییرات بوجود آمده در قراردادها علاوه بر بیكاری نیروهای متخصص، شركت زیرساخت میلیاردها تومان در سال هزینه می كند و هیچ بهره وری وجود ندارد.

وی اضافه كرد: زمانی باید قرارداد حجمی بسته شود كه ما اطلاعات كافی در زمینه این مورد داشته باشیم در صورتی كه اطلاعات كافی وجود ندارد و در این قراردادها نیروهای متخصص در نظر گرفته نشده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: در شركت زیرساخت تخصص پرسنل در نظر گرفته نمی گردد و نیروهای متخصص استان ها تعدیل نیرو شده اند. این مسائل در زمانی بوده كه آقای جهرمی عضو هیات مدیره و مدیرعامل شركت زیرساخت بوده و خیلی از موارد در زمان مدیریت ایشان انجام شده است.

زرآبادی ادامه داد: قراردادهایی كه بوده به این صورت است كه از سال ۹۱ تا ۹۴ طی سه سال بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان تجهیزات خریداری شده و در آن موارد قابل تاملی وجود دارد همچون اینكه خریدها ۱۰ برابر ظرفیت مورد نیاز بوده است.

وی افزود: تمامی قراردادها به صورت ترك تشریفات و با صنایع الكترونیك زعیم بوده كه مسلط بر شركت زیرساخت است و كلیه پروژه های زیرساخت را با قیمت بالاتر از بازار در اختیار گرفته است.

زرآبادی با اشاره به اینكه قیمت پروژه های صنایع زعیم ۳۷.۵ درصد بالاتر از بازار بوده، خاطرنشان كرد: بعنوان مثال این شركت برای یك پروژه با یك كاركرد سه بار تجهیزات خریداری نموده است.

نماینده مردم قزوین ادامه داد: با وضع موجود بحث هایی مثل شبكه ملی اطلاعات و دولت الكترونیك محقق نمی گردد و یك دروغ بزرگ است.
زرآبادی در ادامه در طرح سوال دیگر مشترك خود با سیده فاطمه حسینی در خصوص اینكه سرانجام پروژه ارتقا و توسعه انتقال برنامه پنج ساله پنجم ارتباطات چه شده، اظهار نمود: پروژه ارتقا و توسعه پنج ساله پنجم كه قراردادش با شركت داخلی سدید ارتباطات و با پشتیبانی مالی آستان قدس رضوی و با تجهیزات كمپانی فرانسوی ایتالیایی آلكاتل در سال ۹۰ بسته شده بود، پس از گذشت پنج سال هیچ پیشرفت و دستاوردی جز از بین رفتن بیت المال نداشته و شفاف سازی در مورد سرانجام این پروژه ضروری می باشد.
این عضو كمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اینكه در مورد قراردادهای بین المللی چرایی واگذاری مهمترین بخش حاكمیتی كشور به بخش خصوصی مورد سوال است، اظهار داشت: در زمان آقای جهرمی این مشكلات نه تنها حل نشده بلكه گسترده تر هم شده و نظارت و ارزیابی كلان هم حذف گردیده است. مساله ما زیرساخت ارتباطات كشور و مدیریت بحران است و باید بدانیم عدم نظارت و ارزیابی و نگهداری چه تاثیری می گذارد.
وی ادامه داد: برای كیفیت شبكه پارامترهایی وجود دارد. من با اطمینان می گویم آستانه كیفیت در شبكه دستكاری شده، ما پول سرویس با كیفیت را از مردم می گیریم اما به آنها سرویس بی كیفیت عرضه می نماییم.
وی خطاب به وزیر ارتباطات، اظهار داشت: برای نظارت بر شبكه لیسانس پرستاری و كودك یاری استخدام كردید، مگر چنین فردی می تواند شبكه زیرساخت را كنترل كند.
نماینده مردم قزوین در مجلس افزود: آقای جهرمی خیلی از متخصصانی كه ۳۰ سال كار كرده بودند را بازنشسته كرد كه كار خوبی بوده اما فردی كه فساد اخلاقی و سیستمی داشته به وزارتخانه بازگردانده است. ایشان در كارهای ژورنالیستی و تبلیغاتی خوب است اما در كار اجرایی عملكرد موفقی نداشته است.
زرآبادی خاطرنشان كرد: من به آقایان كرباسیان و سیف پیشنهاد كردم استعفا بدهند اما آقای جهرمی از بین هزاران شعار رییس جمهور، شعاری هستند كه محقق شده اند و این جوانگرایی است. ما فرصت پیدا كرده ایم كه نشان بدهیم باید به مدیریت جوانان اطمینان داشت اما آقای جهرمی هیچ عزمی برای حل این مشكل ندارد در صورتی كه این مشكل مربوط به امنیت كشور است و كشورها بر مبنای ارتباطات، معادلات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی شان تغییر می كند.
زرآبادی در انتها با اشاره به اهمیت وزارتخانه ارتباطات، خاطرنشان كرد: آقای جهرمی وزیر جوانی هستند و من دوست ندارم پیشنهاد آقایان كرباسیان و سیف را به ایشان بدهم بلكه دوست دارم عملكردها تصحیح شود اما پاسخ های آقای جهرمی در رابطه با سوالات من نبود و من از پاسخ های ایشان قانع نشدم.
در نهایت سوال زرآبادی به رای مجلس گذاشته شد كه نمایندگان پاسخ وزیر را قانع كننده تشخیص دادند.1397/01/26
14:39:43
5.0 / 5
1709
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
آی سی تی پارس