پارس آی سی تی

برآورد وزیر ICT درباره مكان لاشه هواپیما درست از آب درآمد

برآورد وزیر ICT درباره مكان لاشه هواپیما درست از آب درآمد

پارس آی سی تی: با گذشت بیش از دو روز از خبر مفقود شدن هواپیمای تهران-یاسوج، در حالیكه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره مستندات منطقه سقوط و تماس یكی از سرنشینان توضیحاتی عرضه كرده بود، لاشه این هواپیما امروز پیدا شد.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در صفحه اینستاگرام خود درباره احتمال گوشی روشن یكی از مسافرین هواپیمای مفقودشده آسمان و هم اخبار دیگری كه روز گذشته درباره تماس یكی از شهروندان یاسوجی با یكی از مسافرین و صحبت با وی هنگام پرواز عنوان شد، با عرضه توضیحاتی اظهار داشته بود: تلفن همراه یكی از مسافرین بعد از ناپدید شدن هواپیما روشن بوده و تا ساعت هفت عصر همان روز در دسترس بوده و سپس به علت احتمالی اتمام باتری خاموش می گردد. موقعیت تلفن همراه در سایت روستای كهنگان سمیرم بوده است.

وی با تایید ادعای یكی از خبرنگاران در مورد تماس شهروندی از یاسوج به یكی از مسافرین و دو مكالمه ۳۰ و ۷۲ ثانیه ای بررسی بر مبنای اطلاعات تماس ثبت شده، هم اظهار نمود: تماس اول در ساعت ۸: ۵۶ دقیقه در شمال پلیس راه نجف آباد به مدت ۳۱ ثانیه برقرار و مكالمه دوم در ساعت ۹: ۲۸ و در منطقه روستای كهنگان بوده است. البته اظهارات خبرنگار مذكور در خصوص ساعت ناپدید شدن صحت ندارد و بنا بر اظهارات سازمان هواپیمایی كشوری ساعت ناپدید شدن ۹: ۳۴ بامداد بوده است. اطلاعات سایت های رصد پروازی در مورد این پرواز هم در لینك قابل دسترس است كه اطلاعات انتشار یافته، مطابق با بیان رسمی سازمان هواپیمایی كشوری است. ازاین رو تماس های مذكور پیش از سقوط بوده است.

جهرمی همینطور درباره یافتن منطقه احتمالی سقوط هواپیما توضیحاتی داده بود.

بر این اساس با استفاده از تحلیل های فركانسی و جهت یابی تلفن همراه مسافرین مورد اشاره، منطقه احتمالی سقوط هواپیما حدس زده شد. با عنایت به اینكه امكان عبور امواج از كوه وجود ندارد، تحلیل های فنی، منطقه قله پازن پیر را بعنوان منطقه احتمالی سقوط تشخیص داده است.

تیم های پایش فركانسی هم از جانب سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به منظور جهت یابی فركانس های رادیویی احتمالی، به منطقه اعزام شده اند.

به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، در نهایت لاشه هواپیمای مفقودشده در حالی بعد از دو روز توسط نیروهای هوافضای سپاه پاسداران پیدا شد كه پیش تر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه اینستاگرامی خود منطقه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج را بر مبنای مستندات موجود اعلام نموده بود.1396/12/01
16:22:41
5.0 / 5
2421
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آی سی تی پارس