پارس آی سی تی

شوك مالیاتی اتحادیه اروپا برای شركتهای آمریكایی

شوك مالیاتی اتحادیه اروپا برای شركتهای آمریكایی

پارس آی سی تی: یكی از مقامات عالی رتبه اتحادیه اروپا گفت با اهداف افزایش مالیات پرداختی شركت های بزرگ تكنولوژی در كشورهایی كه در آنجا درآمد بیشتری دارند، برنامه ای برای اصلاح ساختار مالیاتی تا آخر ماه مارس معرفی خواهد شد.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از خبرگزاری فرانسه، پی یر موسكوویچی- كمیسر امور اقتصادی اتحادیه اروپا - به رادیو جی فرانسه اظهار داشت: برنامه پیشنهادی او "ایجاد اجماع در اتحادیه و شوك الكتریكی" به مالیات بر درآمدهای اقتصاد دیجیتالی خواهد بود.

طبق قوانین اتحادیه اروپا، شركت های بزرگ تكنولوژی آمریكایی نظیر گوگل و فیس بوك می توانند هر یك از اعضای این اتحادیه را كه بخواهند برای گزارش درآمد خود انتخاب كنند و در نتیجه آنها صورت های درآمد خویش را در كشورهایی با نرخ مالیات پایین تر نظیر ایرلند، هلند یا لوكزامبورگ اعلام می كنند كه این مساله سبب می گردد بعضی از كشورهای اتحادیه از درآمدهای مالیاتی محروم بمانند در حالیكه ممكن است سهم بیشتری از درآمدزایی برای شركت ها داشته باشند.

سازمان همكاری و توسعه اقتصادی می گوید طبق برآوردهای سال ۲۰۱۵، چنین قوانینی برای دولت های سراسر جهان سبب از دست رفتن ۱۹۳ میلیارد یورو درآمد مالیاتی در سال می گردد.

موسكوویچی اظهار داشت: ایده این است كه بتوانیم فعالیت شركت های دیجیتالی را شناسایی نماییم، درنتیجه نیاز به طیفی از شاخص ها مثلا تعداد كلیك ها، تعداد آی. پی آدرس ها، تبلیغات و در نهایت درآمدها داریم. پس از آن راهی پیدا خواهیم كرد تا از آنها مالیات بگیریم.

وی همینطور اضافه كرد: قوانین برای شركت هایی چون گوگل، اپل، فیس بوك و آمازون وضع خواهد شد. همینطور شركت های خدمات دهنده چون " ایر بی ان بی" و " بوكینگ دات كام" مشمول این قوانین خواهند بود.

به گفته موسكوویچی، به صورت متوسط شركت های بزرگ اینترنتی در اروپا ۹ درصد مالیات می پردازند در حالیكه این نرخ برای شركت ها ۲۳ درصد است.
1396/11/16
15:19:08
5.0 / 5
2137
تگهای خبر: دیجیتال , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس