پارس آی سی تی

گوگل سیستم عامل میکروفوشیا را می سازد

گوگل سیستم عامل میکروفوشیا را می سازد

پارس آی سی تی: گوگل مشغول توسعه سیستم عامل نوین میکروفوشیا است که روی دستگاه های اندروید و داخل یک ابزار مجازی فعال می شود.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از گیزموچاینا، گوگل یک سیستم عامل منبع باز به نام فوشیا توسعه داده که برای سادگی و ایمنی طراحی شده است. این شرکت قبلا نسخه هایی از فوشیا را منتشر نموده که قادر به فعالیت روی کروم بوک های برند پیکسل و دستگاه های خانگی هوشمند گوگل نست هاب هستند. فوشیا بر طبق یک هسته سفارشی به نام Zircon تولید شده که از سیستم عامل LittleKernel مشتق شده است. بگفته گوگل، زیرکون از یک هسته و مجموعه کوچکی از مجموعه خدمات فضای کاربر، درایورها و مخازن لازم برای عملیات های هسته سیستم مانند بوتینگ تشکیل شده است.
بر اساس گزارش ها حالا گوگل مشغول توسعه «میکروفوشیا» یک نسخه نوین از سیستم عامل فوشیا است که روی دستگاه های اندرویدی و داخل یک ابزار مجازی فعال می شود. میکروفوشیا طوری طراحی شده تا روی دستگاه های مجازی مانند نست هاب کار کند. نسخه جدید توسعه یافته از آن جهت متمایز است که روی دستگاه های اندروید کار می کند. قبل از این گمانه زنی هایی درباره ی آنکه فوشیا OS در آینده جایگزین اندروید می شود، وجود داشت. اما در این نقطه زمانی چنین اقدامی بعید به نظر می آید. گوگل اکنون مشغول آزمایش OS است. یکی از این موارد توسعه نسخه نوین آنست که در دستگاه های اندرویدی در یک ابزار مجاز به کار می رود. گوگل برنامه های بلندپروازانه ای دارد تا فوشیا OS را روی موبایل ها، کامپیوتر ها و دستگاه های هوشمند خانگی به کار گیرد. این شرکت فوشیا را همراه اولین نسل از نست هاب در سال ۲۰۲۱ میلادی ارائه کرد. دومین نسل نست هاب نیز دارای همین OS بود. هرچند تازه ترین تحولات فوشیا به جایگزین کردن اندروید مربوط نیست، ممکنست به تغییرات قابل توجهی در بعضی قابلیت های هسته ای اندروید در آینده منجر می شود. بگفته گوگل میکروفوشیا جهت استفاده در روش های مجازی سازی به کار می رود. با این وجود شرکت احتمالاً میکروفوشیا را فقط در صورتی در اندروید نصب می کند که این سیستم تجربه استفاده کاربر را ارتقا دهد یا ارزش آنرا بیشتر کند.


منبع:

1403/04/18
12:42:19
5.0 / 5
157
تگهای خبر: تولید , خدمات , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس