پارس آی سی تی
در پاسخ به خبرنگاران؛

قطعی اینترنت در زمان کنکور توسط دو وزیر تکذیب شد

قطعی اینترنت در زمان کنکور توسط دو وزیر تکذیب شد

به گزارش پارس آی سی تی، وزرای علوم و ارتباطات قطعی اینترنت در زمان کنکور را رد و تاکید کردند: راه حل مقابله با تخلف و تقلب در کنکور قطعی اینترنت نیست.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از مهر، محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه جلسه هیأت دولت در پاسخ به قطعی اینترنت در زمان کنکور اظهار داشت: ما همه تلاشمان را می نماییم تا فرزندانمان در کمال امنیت و آرامش به رقابت علمی بپردازند.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا ماجرای قطعی اینترنت را تکذیب می کنید یا نه، افزود: ان شاءالله دکتر زارع پور (وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات) به ما کمک می کنند، ما نمی گوییم قطعی اینترنت، ولی دکتر زارع پور به ما کمک می کنند که در عرصه های امتحانی امنیت کامل وجود داشته باشد.
وزیر علوم اضافه کرد: کمک بوسیله راهکارهای دانش بنیان و فناوری های بدون قطع اینترنت است.
عیسی زارع پور اضافه کرد: کمک و راه حل ما قطع اینترنت نیست، کمک در ارائه راه حل ها و فناوری هایی است که بدون ارتباط با شبکه سیار بتوانند مشکل عدم امنیت را برطرف کنند.
وی اضافه کرد: ما به همکاران گفته ایم این کار را دنبال می کنند تا با بهره گیری از تجهیزاتی که هرگونه سیگنال را در محیط آشکار می کند، بتوانند هرگونه ارتباط داوطلب در عرصه های آزمون را که در آن شرایط نباید ارتباطی برقرار کند را تشخیص داده و با آن مقابله کنند. بدین سبب در حال همفکری باهم هستیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این که پس هنوز قطعی اینترنت قطعی نشده است، اضافه کرد: همانطور که گفتم راه حل، قطعی اینترنتی نیست با قطعی اینترنت ممکنست مشکلات دیگری رخ دهد ما باید راه علمی برای این منظور پیدا نماییم.


منبع:

1402/03/13
14:19:35
5.0 / 5
183
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آی سی تی پارس