پارس آی سی تی

پرونده عراق اریسکون در بازار استکهلم مختومه شد

پرونده عراق اریسکون در بازار استکهلم مختومه شد

به گزارش پارس آی سی تی، بازار نزدک استکهلم، شرکت مخابراتی اریکسون را از هرگونه نقض مقررات در رابطه با افشای تحقیقات فساد مالی از این شرکت در عراق، مبرا کرد.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، سخنگوی نزدک استکهلم اعلام نمود این بازار به این نتیجه رسید که گزارش داخلی که سال قبل به خبرنگاران درز کرده بود، اطلاعات داخلی نبوده است. اریکسون در اطلاعیه ای این تصمیم را تایید نمود.

ارزش سهام اریکسون بعد از انتشار این خبر، ۰.۳ درصد کاهش پیدا کرد و به ۵۵.۷۸ کرون رسید.

اریکسون همچنان هدف تحقیقات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بر سر رسوایی این شرکت در عراق قرار دارد. این شرکت سوئدی اعلام نموده امکان دارد برای دسترسی به مسیرهای حمل و نقل، به گروه تروریستی داعش رشوه پرداخت کرده باشد. سهام اریکسون سال میلادی گذشته که این شرکت تایید نمود سرگرم تحقیقات داخلی است تا مشخص شود آیا در سال ۲۰۱۹ این پرداختها را انجام داده است، ۱۴ درصد سقوط کرد.

اریکسون اعلام نموده است که به موارد جدی نقض مقررات برخورده است اما نمی تواند دریافت کنندگان نهایی پولهای پرداخت شده را مشخص نماید یا ثابت کند که هیچ کدام از کارکنان اریکسون، مستقیما گروههای تروریستی را تأمین مالی نکرده اند.

این رسوایی سبب شد که سهامداران اریکسون دو سال متوالی رای دهند تا به رئیس، مدیر عامل و چند نفر دیگر از اعضای هیئت مدیره اریکسون اجازه داده شود تا در شکایت های آتی بر سر این موضوع، از نظر مالی مسئول شناخته شوند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این شرکت سازنده شبکه های موبایل ۵G، اوایل سال جاری از جانب وزارت دادگستری آمریکا به علت نقض توافق سال ۲۰۱۹ در مورد پرداخت رشوه در خارج این کشور که ارتباطی به مبحث عراق نداشت، ۲۰۷ میلیون دلار جریمه شد.
1402/03/05
14:18:18
5.0 / 5
209
تگهای خبر: شركت , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس