پارس آی سی تی

ممنوعیت تیک تاک به لایحه بودجه آمریکا افزوده شد

ممنوعیت تیک تاک به لایحه بودجه آمریکا افزوده شد

به گزارش پارس آی سی تی، قانونگذاران آمریکایی، پیشنهاد ممنوعیت استفاده کارمندان دولت فدرال از تیک تاک در دستگاههای متعلق به دولت را در لایحه بودجه گنجاندند.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، سنای آمریکا هفته گذشته به اتفاق آرا، به لایحه ممنوعیت استفاده از اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدیوئی تیک تاک در همه تلفن ها و دستگاههای دولت فدرال آمریکا که حامی اصلی آن جاش هالی، سناتور جمهوریخواه از ایالت میزوری بود، رای داد. این اقدام، منعکس کننده نگرانی های سیاستمداران آمریکایی نسبت به احتمال استفاده تیک تاک و بایت دنس (شرکت مادر این اپلیکیشن) از اطلاعاتی است که کاربران آمریکایی به اشتراک می گذارند.

این ممنوعیت در لایحه تأمین مالی دولت آمریکا گنجانده شده است که هفته جاری به رای گذاشته می شود. لایحه مذکور به مدیریت و بودجه کاخ سفید ۶۰ روز فرصت می دهد تا استانداردها و دستورالعمل هایی را برای سازمان های اجرایی تهیه کرده و آنها را ملزم کند تیک تاک را از دستگاههای فدرال حذف نمایند.

پیشنهاد مذکور هفته گذشته مورد حمایت نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان و کوین مک کارتی، رهبر جمهوریخواهان مجلس قرار گرفته بود.

بسیاری از سازمان های فدرال همچون کاخ سفید و وزارت خانه های امنیت داخلی و خارجه، استفاده از تیک تاک در دستگاههای متعلق به دولت را ممنوع کرده اند.

دو ایالت دیگر آمریکا به ممنوعیت تیک تاک پیوستند

سازمانهای ایالتی در لوئیزیانا و ویرجینیای غربی، جدید ترین آژانس های ایالتی شناخته شدند که استفاده از اپلیکیشن ویدئویی محبوب تیک تاک در دستگاههای دولتی را به علت نگرانیهای امنیتی، ممنوع اعلام نمودند.

در مجموع، ۱۹ ایالت از ۵۰ ایالت آمریکا، تابحال دسترسی به تیک تاک از کامپیوتر ها و تلفن های همراه متعلق به دولت را به صورت جزئی یا کامل ممنوع کرده اند. اغلب ممنوعیت ها ضد تیک تاک، طی دو هفته گذشته اعلام شده است.

برخی از اعضای کنگره هفته گذشته ممنوعیت ملی تیک تاک را پیشنهاد کردند. کشورهایی مانند هند هم اکنون استفاده از تیک تاک را ممنوع اعلام نموده اند.

شرکت جمف هلدینگ که نرم افزار برای فیلتر و تدابیر امنیتی در آیفون و دستگاههای دیگر اپل را به سازمانهای دولتی می فروشد، اعلام نمود: مشتریان دولتی این شرکت از اواسط سال جاری، مسدود کردن دسترسی به تیک تاک را تشدید کرده اند. حدود ۶۵ درصد از تلاش ها برای دسترسی به تیک تاک در دستگاه هایی که توسط مشتریان بخش دولتی جمف هلدینگ همچون مناطق مدرسه ای و سازمان های مختلف دیگر، کنترل می شوند، ماه جاری مسدود شد که در مقایسه با ۱۰ درصد در ژوئن افزایش داشت.

تیک تاک در اطلاعیه ای اعلام نمود از اینکه ایالت های بسیاری به باند سیاسی برای اجرای سیاست هایی پیوستند که بر اساس ادعاهای بی پایه و اساس در رابطه با تیک تاک است که هیچ ارتباطی به پیشبرد امنیت ملی آمریکا ندارد، مأیوس شده است.

کایل آرودین، وزیر ایالت لوئیزیانا اعلام نمود تیک تاک را در همه دستگاههای سازمان خود بر اساس تهدیدهای احتمالی برای امنیت، ممنوع کرده است. با این وجود، وی به هیچ مساله ای که هم اکنون وجود داشته باشد، اشاره ای نکرد. جی بی مک کاسکی، حسابرس ایالت ویرجینیای غربی هم اقدام مشابهی را برای سازمان خود انجام داد.

بر اساس گزارش رویترز، مقامات آمریکایی و تیک تاک ماه ها سرگرم مذاکره در رابطه با یک پیمان امنیت ملی هستند که نگرانی های پیرامون احتمال دسترسی دولت چین به اطلاعات بیشتر از ۱۰۰ میلیون کاربر آمریکایی را برطرف می کند.

منبع:

1401/09/30
13:05:33
5.0 / 5
247
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آی سی تی پارس