پارس آی سی تی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

سرعت اینترنت بالا رفته است پسرفتی نداشته ایم

سرعت اینترنت بالا رفته است پسرفتی نداشته ایم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به ادعای کاهش سرعت اینترنت ثابت و سیار در ماه های اخیر پاسخ داد و اظهار داشت که در ماه های گذشته، پسرفتی نداشته ایم.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در گفت و گو با خانه ملت، اظهار نمود: مراجع جهانی و سایت های معتبری در مورد سرعت ارائه خدمات اینترنت قابل رجوع و استناد هستند و ما نیز آنرا می پذیریم.
وی ادامه داد: هر ماه این مراجع کشورها را هم در اینترنت سیار و هم اینترنت ثابت اندازه گیری می کنند و برمبنای نتایج سایت "Speed Test" زمانی که بنده وزارتخانه را تحویل گرفتم سرعت اینترنت تلفن همراه ۲۱.۸ مگابیت برثانیه بوده و الان با حدود ۱۵ درصد افزایش به ۲۵ رسیده است، سرعت اینترنت خانگی نیز حدود ۹ مگابیت برثانیه بوده و الان به حدود ۱۰ رسیده است.
وزیر ارتباطات اشاره کرد: البته این اعداد رضایت بخش نیست و ما در ارتباطات ثابت رتبه ۱۴۵ را در دنیا داریم، البته در شبکه سیار به میانگین جهانی نزدیک تر هستیم ولی این سرعت شایسته مردم ما نیست و به سبب عقب ماندگی تاریخی این وضعیت به وجود آمده و حتما باید سرعت و کیفیت افزایش پیدا کند و یکی از بال های شبکه ملی اطلاعات همین شبکه پر سرعت و باکیفیت در سراسر کشور است، اما پسرفتی هم نداشته ایم.
منبع:

1401/02/26
10:05:38
5.0 / 5
199
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سایت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس