پارس آی سی تی
حاكمیت سایبری در خارج از كشور-۱۷۷

اتحادیه اروپا شرکت های فناوری را ملزم به حفاظت از کودکان می کند

اتحادیه اروپا شرکت های فناوری را ملزم به حفاظت از کودکان می کند

اتحادیه اروپا به دنبال وضع قوانین تازه ای است که شرکت های فناوری را ملزم به کارهای گسترده تر برای مقابله با سوءاستفاده از کودکان می کند.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از رویترز، اتحادیه اروپا در ماه های آتی قوانین تازه ای را وضع می کند تا شرکت های فناوری مجبور شوند برای حفاظت از کودکان در اینترنت و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده از آنها بیشتر تلاش کنند. این امر به ویژه مربوط به جلوگیری از سوءاستفاده اخلاقی از کودکان است.
یلوا یوهانسون، کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا در این مورد گفت ارائه دهندگان خدمات اینترنتی و شبکه های اجتماعی ۲۲ میلیون تخلف مربوط به سوء استفاده جنسی از کودکان را در سال ۲۰۲۰ گزارش کرده اند که این رقم در سال ۲۰۱۹ تنها ۱۷ میلیون بوده است. وی افزود که این تنها کسری از عدد واقعی است.
یوهانسون اظهار داشت: من در ماه های آتی قانونی پیشنهاد خواهم کرد که شرکتها را ملزم به شناسایی، گزارش و حذف عوامل آزار جنسی کودکان می کند. در این صورت ارائه گزارش های داوطلبانه دیگر کافی نخواهد بود. طبق قوانین فعلی اتحادیه اروپا، شبکه های اجتماعی و خدمات پست الکترونیکی و پیامرسان هایی مانند فیسبوک و گوگل حق دارند تخلفات این چنینی را به دلخواه خود پیگیری کنند.
یوهانسون اشاره کرد مبارزه با سو استفاده از خردسالان باید بهتر هماهنگ شود و تأسیس یک مرکز تخصصی اروپایی برای بهبود شرایط، پیشگیری، اجرای قانون و پشتیبانی از قربانیان مورد نیاز است.

1400/10/20
13:45:02
5.0 / 5
42
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , شركت , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آی سی تی پارس