پارس آی سی تی
برای رشد شركتهای كوچكتر؛

تاکید وزیر صنعت چین برای مقابله با انحصار طلبی شرکتهای اینترنتی

تاکید وزیر صنعت چین برای مقابله با انحصار طلبی شرکتهای اینترنتی

پارس آی سی تی: وزیر صنعت چین اعلام نمود مبارزه با انحصارطلبی برخی شرکت های اینترنتی در این کشور ادامه می یابد و در همین راستا بلوکه کردن سایت ها و خدمات شرکت های رقیب غیرقانونی خواهد بود.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از رویترز، وی ادامه داد: باید تضمین شود بازیگران کوچک تر فضا و مجال کافی برای توسعه و ارتقای کارهای خودرا داشته باشند.
چین در یک سال اخیر برنامه هایی را برای قانون مند کردن روند اقتصاد آنلاین به اجرا گذاشته و در تلاش است از انحصارطلبی شرکت های بزرگی مانند علی بابا و تنسنت پیشگیری کند تا شرکت های اینترنتی کوچک تر و خلاق بتوانند فضای تنفس پیدا کنند.
در جولای گذشته وزیر صنعت و فناوری اطلاعات چین یک برنامه شش ماهه نظم بخشی را به اجرا گذاشت که هدف از اجرای آن مقابله با اختلال در نظم بازار، جلوگیری از تضییع حقوق کاربران اینترنت، حفظ امنیت داده ها و مقابله با تحمیل انبوه تبلیغات دیجیتال بود.
شیائو یاکینگ، وزیر صنعت و اطلاعات چین، در این مورد به خبرگزاری رسمی شینهوا گفته است: هم اکنون، شرکتها آگاهی خودرا در مورد لزوم رعایت قوانین افزایش داده اند و تعدادی از مشکلات جدی قبلی حل شده است. مشکل بلوکه کردن متقابل رقبا برطرف شده و نمایش آگهی های گوناگون نیز متوقف شده است.
شیائو افزود این وزارتخانه با سایر بخش های دولتی و نیز صنعت همکاری خواهدنمود تا فضای بیشتری برای رشد شرکت های کوچک و متوسط در این بخش به وجود آید.


منبع:

1400/07/27
11:04:00
5.0 / 5
295
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آی سی تی پارس