پارس آی سی تی

حذف كوكی های تبلیغاتی در مرورگر گوگل به تاخیر افتاد

حذف كوكی های تبلیغاتی در مرورگر گوگل به تاخیر افتاد

پارس آی سی تی: گوگل حذف کوکی های تبلیغاتی در مرورگر اینترنتی کروم را تا اواخر سال 2023 به تاخیر انداخت.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، گوگل نخست در سال ۲۰۲۰ متعهد شد کوکی های تبلیغاتی را در مدت دو سال حذف کند و مانع فعالیت کوکی های شخص ثالث شود که تبلیغات کنندگان از آنها برای ردیابی کاربران و بررسی عملکرد کمپینهای بازاریابی دیجیتالی استفاده می نمایند.

این شرکت سپس آزمایش ابزارهای نرم افزاری را شروع کرد تا راهکاری را جایگزین کوکی هایی کند که اجازه دهد تبلیغات هدفمند بدون شناسایی مصرف کنندگان شخصی نمایش داده شود. این ابزارها با استقبال سرد برخی از شرکتهای رسانه ای و بازاریابی روبرو شدند.

وینای گوئل، مدیر مهندسی کروم در یک پست وبلاگ نوشت: بااینکه پیشرفت چشمگیری در این ابتکار صورت گرفته اما روشن شده که زمان بیشتری در این اکوسیستم نیاز است تا این روند اصلاح گردد. وی توضیح داد گوگل حذف کوکی ها را در دو مرحله اجرا می کند که شامل یک آزمایش ۹ ماهه برای ناشران، طراحان و تبلیغات کنندگان وب است که در اواخر سال ۲۰۲۲ آغاز می شود و سپس یک دوره نهایی سه ماهه که در سال ۲۰۲۳ آغاز می شود.

کوکی های وب به ایجاد صنعت عظیم تبلیغات وب کمک کردند که گوگل در آن پیشتاز است اما این ابزارهای ردیابی هدف موج قوانین حریم خصوصی و تغییرات قرار گرفته اند. اپل کوکی های شخص ثالث را از مرورگر سافاری حذف کرده و بازاریابان را وادار کرده است برای ردیابی مصرف کنندگان، موافقت آنها را دریافت نمایند. گوگل با آگاهی کامل از اهمیت کسب وکار تبلیغات خود و همین طور تفحص ضد انحصارطلبی فزاینده حرکت می کند.

بر اساس گزارش رویترز، رگولاتور انگلیس اوایل ژوئن اعلام نمود تغییرات آتی کروم رقابت را کاهش داده و ناشران را از درآمد محروم می کند. گوگل در واکنش به این اظهارات متعهد شد استفاده از اطلاعات مصرف کننده را محدود کرده و هیچ نوع دسترسی خاصی به ابزارهایش ندهد.

منبع:

1400/04/04
18:40:54
5.0 / 5
176
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس