پارس آی سی تی
با استفاده از نقص امنیتی ؛

حمله باج افزاری ۵۰ میلیون دلاری به ایسر

حمله باج افزاری ۵۰ میلیون دلاری به ایسر

به گزارش پارس آی سی تی باج افزار نویسان با سوءاستفاده از یک صدمه پذیری در اکسچینج سرور مایکروسافت توانسته اند به شبکه کامپیوتری شرکت ایسر نفوذ کرده و با رمزگذاری آن خواهان دریافت باج شوند.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از انگجت، حمله مورد اشاره توسط گروه باج افزاری رویل صورت گرفته و آنها از این شرکت تایوانی ۵۰ میلیون دلار باج طلب کرده اند تا از قفل کردن اطلاعات آن دست بردارند.
این بزرگترین و بی سابقه ترین حمله باج افزاری به یک شرکت تجاری بزرگ در جهان است. شرکت ایسر در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ سه میلیارد دلار درآمد داشته است.
گروه رویل عامل حمله باج افزاری به شرکت تراولکس در سال ۲۰۲۰ هم بوده و در آن زمان ۶ میلیون دلار باج از آن طلب کرده بود. اعضای این گروه برای اثبات ادعای خود تصاویری از اطلاعات مسروقه از ایسر را هم در بخش تاریک وب به اشتراک گذاشته اند.
آنان تا ۲۸ مارس یعنی هشت روز دیگر به ایسر مهلت داده اند تا باج درخواستی را بپردازد و در غیر این صورت باید منتظر افشای اطلاعات حساس مسروقه در وب باشد. باج افزار نویسان همینطور به ایسر اطلاع داده اند که در صورت پرداخت باج تا روز چهارشنبه این هفته از ۲۰ درصد تخفیف بهره مند خواهد شد.
ایسر از اطلاع رسانی دقیق در این حوزه خودداری کرده، اما وجود شرایط غیرعادی در بعضی کشورهای محل فعالیت خویش را تأیید کرده و افزوده که مبحث را به اطلاع پلیس و مقامات قضائی رسانده است. نقص امنیتی در مایکروسافت اکسچینج تاکنون مشکلاتی را برای برخی شرکت ها و مؤسسات دولتی در سرتاسر جهان بوجود آورده است.

1400/01/03
13:30:17
5.0 / 5
979
تگهای خبر: شركت , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس