پارس آی سی تی

دسترسی به توییتر در روسیه محدود شد

دسترسی به توییتر در روسیه محدود شد

سازمان نظارت بر ارتباطات روسیه دسترسی به توییتر در این کشور را با کند کردن سرعت این سرویس محدود کرد.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از رویترز، روس کومنادزور در اطلاعیه ای اعلام نمود اگر توییتر محتوای ممنوع در وب سایتش را حذف نکند، ممکنست دسترسی به این سرویس در روسیه مسدود شود.

مسکو تایمز به نقل از روس کومنادزور نوشت: از ۱۰ مارس ۲۰۲۱ تدابیر واکنشی متمرکز مقابل توییتر بمنظور حفاظت از شهروندان روسی و وادار کردن این سرویس اینترنتی به رعایت قوانین روسیه در پیش گرفته شده است. روس کومنادزور دسترسی به توییتر را در همه تلفنهای همراه و نیمی از کامپیوتر های رومیزی به شدت کند کرده است.

روس کومنادزور هفته گذشته اعلام نموده بود این غول رسانه اجتماعی به سبب عدم حذف ۳۰۰۰ پست حاوی اطلاعات درباره خودکشی، هرزنگاری کودکان و مواد مخدر از سال ۲۰۱۷، با جریمه سنگین روبروست.

هنوز مشخص نیست که کندی توییتر در روسیه بلافاصله اجرا شده است یا خیر اما نسخه روسی وب سایت مونیتورینگ قطعی داون دتکتور اعلام نمود کاربران توییتر هم اکنون با مشکلاتی روبرو هستند.

روس کومنادزور اعلام نمود انتشار اطلاعات در توییتر را به لیست تهدیدهایش افزوده است و اگر این پلت فرم همچنان درخواستهای قانونی را نادیده بگیرد، مسدود خواهد شد.

جدیدترین اقدام مقامات روسیه در بحبوحه تنش فزاینده با شبکه های رسانه اجتماعی غربی بر سر آنچه روسها سانسور و جانبداری مقابل اکانتهای دولتی روسی توصیف می کنند، روی داده است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ماه گذشته جریمه غولهای رسانه اجتماعی که متهم به تبعیض مقابل رسانه های روسی هستند را افزایش داد و در شب سال نو به روس کومنادزور قدرت مسدود کردن پلتفرمهای رسانه اجتماعی را که مشخص شود مقابل رسانه های روسی تبعیض قائل شده اند، اعطا کرد. پوتین در یک ارتباط ویدیویی در مجمع جهانی اقتصاد در ژانویه، این پلتفرمها را به کنترل جامعه و محدود کردن حق ابراز آزادانه دیدگاهها متهم کرد.
1399/12/21
00:56:22
0.0 / 5
795
تگهای خبر: اكانت , اینترنت , توییتر , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آی سی تی پارس