پارس آی سی تی
در جریان طرح پیشنهاد افزایش حق السهم دولت از اپراتورهای مخابراتی

توانگر خطاب به مجلس: چرا از دولت بازی سیاسی می خورید؟

توانگر خطاب به مجلس: چرا از دولت بازی سیاسی می خورید؟

به گزارش پارس آی سی تی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به مصوبه مجلس در مورد اینترنت خطاب به نمایندگان اظهار داشت: چرا از دولت و وزیر ارتباطات بازی سیاسی می خورید؟


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، مجتبی توانگر در جلسه علنی پس از ظهر امروز شنبه مجلس و در جریان طرح پیشنهاد خود در بند «ی» تبصره ۶ لایحه بودجه در مورد نحوه هزینه کرد ۱۰ درصد افزایش حق الامتیاز و حق السهم دولت از اپراتورهای عرضه دهنده خدمات مخابراتی اظهار داشت: بین افراط و تفریط گیر نکنیم، با این وزیر ارتباطات که چند لایه عمل می کند نباید بازی بخوریم. چرا چیزی را بعنوان مصوبه مطرح نماییم که بعدا عده ای مخالف مجلس انقلابی ما را در رسانه ها بی منطق نشان دهند؟
وی ادامه داد: یک مرتبه متن مصوبه کمیسیون تلفیق را بخوانید. ما ۱۰ درصد حق السهم شرکتهای خصوصی اپراتوری را بگیریم و به یک شرکت خصوصی به نام مخابرات بدهیم. فردا جواب مردم را چه بدهیم؟ مگر تنها شرکت عرضه دهنده خدمات اینترنت خانگی مخابرات ایران است؟ این چه اشتباهی است که در سبد مجلس می گذاریم.
این عضو کمیسیون تلفیق افزود: دولت ردیف درآمدی بخش ارتباطات را از ۷۰۰۰ به ۱۰ هزار میلیارد تومان افزایش داده است، وزیر دولت می گوید در این ردیف آب بسته شده است. دولتی ها از ۱۰ هزار میلیارد تومان ردیف درآمدی که بسته اند، هزینه ها را در جداول دیگر جای داده اند. چطور می گوییم مازاد این ۷۰۰۰ تا را به کارهای دیگر بدهند در صورتی که این منابع قبلا پیش خور شده است؟ چرا فرمان آقا در شبکه ملی را به یک شعار تقلیل می دهید؟ نه بودجه ای که نوشتیم قابل تحقق است و نه جریمه آن. آیا تنها چیزی نوشته ایم که بگوییم نوشته ایم. آیا انتظار رهبری از مجلس انقلابی این است؟
توانگر خطاب به مجلس اظهار داشت: چرا از دولت و وزیر ارتباطات بازی سیاسی می خورید؟ خوشبختانه گاف هایی در مصوبه اول تلفیق بود که آقای نادران پس از صحن آنرا اصلاح کرد. مثلا دوستان نوشته بودند گران شدن اینترنت را به گردن دولت بیندازیم، خنده دار است. ما داریم بازی می خوریم. این چه روشی است که با ما برخورد می کنند.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن اشاره به پیشبینی اعتبار برای سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) هم اظهار داشت: این کاری که دوستان با ساترا و شرکت خصوصی مخابرات می کنند عملا دارند نظارت ما را می گیرند و بودجه را به جایی می برند که قابل نظارت نیست. در صورتی که در اینجا ما می توانیم وزیر را بخواهیم.
در ادامه قاضی زاده هاشمی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت پیشنهاد وی را قابل طرح ندانست و نهایتا بند «ی» تبصره ۶ به تصویب مجلس رسید. در همین رابطه الیاس نادران در تذکری مستند به ماده ۷۵ آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: ما ذره ای در مصوبات صحن دخالت نکرده و آنرا تغییر ندادیم بلکه بر مبنای ماموریتی که به ما داده شده آنرا شفاف تر کرده ایم.
وی ادامه داد: آنچه که ما در کمیسیون انجام داده ایم شفاف تر و عملیاتی تر کردن مصوبات جلسات علنی صحن است و نه به نفع دستگاه خاصی تصمیم گرفتیم و نه ضد دستگاهی و آنچه که وظیفه ما بوده است انجام داده ایم. در مبحث اینترنت دستورات، تدبیرات و اختیارات نهادهای مختلف دیده شده است و مصلحت شورایعالی فضای مجازی وزارت ارتباطات، صدا وسیما و سایر بخش ها هم دیده شده و هرکس در حوزه اختیارات خود باید بتواند اقدامات را انجام دهد.
نادران تصریح کرد: ما در کمیسیون تلفیق نه تحت تأثیر فضاسازی ها و جوسازی های افراد و شخصیت های سیاسی قرار گرفتیم و نه تحت تأثیر فشارهای دستگاههای اجرایی و آنچه که مصلحت کشور بود را تدبیر کردیم و اگر هم شورای محترم نگهبان ایرادی به مصوبه مجلس داشته باشد وظیفه خود می دانیم اصلاح نماییم و از همکاران خود هم درخواست می کنم در اظهارات خود دقت کنند تا این ذهنیت ایجاد نشود که در مجلس چند دسته گی وجود دارد.
منبع:

1399/12/17
13:40:20
0.0 / 5
1002
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارس آی سی تی
آی سی تی پارس