پارس آی سی تی

توسعه سلامت دیجیتال در گرو گسترش زیرساخت های IT

توسعه سلامت دیجیتال در گرو گسترش زیرساخت های IT

دبیر کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به طرح های نوآورانه عرضه شده در رویداد دوشنبه های استارت آپی صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه سلامت الکترونیکی اظهار داشت: بودجه هایی برای توسعه دولت الکترونیک و زیر ساخت های آن در نظر گرفته شده است و در این راستا باید نهادهای مرتبط اقدام نمایند.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا محسن فتحی امروز در رویداد دوشنبه های استارت آپی حوزه سلامت دیجیتال که به صورت آنلاین در محل ساختمان صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اضافه کرد: دنیای امروز دنیای پیشرفت فناوری های IT است و با عنایت به شرایط انتشار کرونا در دنیا استفاده از این تکنولوژی بیشتر از پیش احساس می شود و شاهد می باشیم که فناوری اطلاعات و ارتباطات تا چه میزان در زندگی مردم نقش دارد.
وی ضمن اشاره به لزوم توسعه فناوری های در رابطه با سلامت دیجیتال، اظهار نمود: این حوزه علاوه بر اشتغال زایی، ارزش افزوده بالایی را هم به همراه دارد؛ ازاین رو توسعه زیرساخت های سلامت دیجیتال می تواند برای جوانان توانمند این حوزه مفید باشد.
فتحی به نرم افزارهای عرضه شده در حوزه سلامت دیجیتال اشاره نمود و خاطرنشان کرد: عرضه این نرم افزارها می تواند دسترسی مردم به خدمات درمانی را راحتتر و امکان پذیرتر کند.
دبیر کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به برگزاری رویداد فناورانه در حوزه سلامت دیجیتال در صندوق نوآوری و شکوفایی، تصریح کرد: در رویداد امروز طرح های قابل توجهی در این عرصه عرضه شده است که همچون آنها میتوان به نرم افزارهای کاربردی برای پزشکان و سالمندان اشاره نمود.
وی با تکیه بر اینکه کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر این امر واقف هستند که سرمایه گذاری های آتی در حوزه بهداشت در زمینه سلامت دیجیتال است، اظهار نمود: ازاین رو نیاز است تا زیر ساخت هایی برای جمع آوری داده های حوزه سلامت در وزارت بهداشت ایجاد شود تا بر مبنای داده جامعه آماری کشور، نرم افزارهای کاربردی به جامعه عرضه شود.
فتحی، تصریح کرد: این امر زمانی محقق خواهد شد که دیتا و آمارهای لازم را در این حوزه در اختیار داشته باشیم و بر مبنای آن حرکت و هدفگذاری نماییم.
دبیر کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس بر توسعه زیر ساخت های IT تاکید دارد، اظهار داشت: برای این منظور و همینطور توسعه دولت الکترونیک بودجه های لازم در نظر گرفته شده است و نهادهایی مانند سازمان تأمین اجتماعی، وزارت بهداشت و بیمه ها لازم است در این جهت حرکت کنند و امیدواریم تا آخر دولت زیر ساخت های لازم برای جمع آوری داده های سلامت کشور ایجاد شود.1399/12/11
20:27:34
0.0 / 5
765
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آی سی تی پارس