پارس آی سی تی

افشای جاسوسی طولانی مدت آمازون از رانندگان

افشای جاسوسی طولانی مدت آمازون از رانندگان

به گزارش پارس آی سی تی بعد از مدت ها افشا شده که یکی از نرم افزارهای آمازون با استفاده از هوش مصنوعی و با استفاده از دوربین های ون های این شرکت از رانندگان جاسوسی می کرده است.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از انگجت، آمازون از سال ها پیش از اپلیکیشنی به نام منتور جهت بررسی لحظه به لحظه انتقال و تحویل بسته ها و محموله ها به گیرندگان استفاده می کرد. با اینکه ادعا می شد هدف از این نرم افزار حفظ امنیت و افزایش بهره وری رانندگان است، اما در عمل این اپلیکیشن برای جاسوسی از رانندگان در لحظه به لحظه رانندگی استفاده می شد.
رانندگان آمازون موظف بودند در ابتدای آغاز شیفت کاری خود وارد محیط اپلیکیشن منتور شوند و در صورتیکه در حین رانندگی اقداماتی مانند افزایش ناگهانی سرعت، ترمز ناگهانی، استفاده غیردقیق از کمربند ایمنی، بیکار گشتن و غیره را انجام می دادند، تمامی این رفتارها در نرم افزار منتور ثبت می شد و داده های مذکور در بازه های زمانی هفت روزه در اختیار شرکت آمازون قرار گرفته و بر این اساس شرکت مورد اشاره به هر یک از رانندگان خود امتیاز می داد.
نمره کامل اختصاص یافته به هر راننده توسط اپلیکیشن منتور ۸۰۰ امتیاز بود و در صورتیکه راننده ای به دلیل تخلفاتش نمره ای کمتر از ۴۹۹ امتیاز دریافت می کرد به صورت موقت تعلیق می شد.
برنامه منتور بسیار سختگیرانه عمل کرده و مشکلات زیادی را برای رانندگان ایجاد می کرد. بعنوان مثال، این برنامه در صورت زنگ خوردن گوشی کاربران و حتی در صورت پاسخ ندادن رانندگان به تماس ها برای آنها نمره منفی ثبت می کرد. علت آن بود که این برنامه قادر به متمایز کردن پاسخ ها از عدم پاسخ ها نبود. بررسی ها نشان داده است اپلیکیشن مورد اشاره برای جاسوسی دائمی از بیشتر از ۱۳۰۰ راننده مورد استفاده قرار گرفته است.


منبع:

1399/11/25
23:30:20
0.0 / 5
852
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آی سی تی پارس