پارس آی سی تی

تعطیلی واحدهای ایرلندی فیسبوك به خاطر مسائل مالیاتی

تعطیلی واحدهای ایرلندی فیسبوك به خاطر مسائل مالیاتی

به گزارش پارس آی سی تی فیسبوک چندین شرکت هولدینگ ایرلندی که به این شرکت آمریکایی امکان انتقال میلیاردها دلار سود به ایرلند و دور زدن قوانین مالیاتی آمریکا را فراهم نموده بودند را تعطیل می کند.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، روزنامه تایمز لندن ضمن اشاره به اسناد فیسبوک در گزارشی نوشت: این شرکتهای ایرلندی برای نگهداری مالکیت معنوی فیسبوک به منظور فروش بین المللی مورد استفاده قرار گرفته بودند و شرکتهای فیسبوک در سرتاسر جهان جهت استفاده از IP به این واحدها پول پرداخت می کردند و عمده فروش فیسبوک در خارج از آمریکا به این واحدها هدایت می شد. طبق آخرین آمار موجود، شرکت هولدینگ ایرلندی اصلی فیسبوک ۱۰۱ میلیون دلار مالیات برای بیشتر از ۱۵ میلیارد دلار سود در سال ۲۰۱۸ پرداخت کرد.

اقدام فیسبوک برای تعطیلی واحدهای ایرلندی بعد از این روی داد که سرویس درآمد داخلی آمریکا فیسبوک را به دادگاه کشاند و اعلام نمود این شرکت برای اجتناب از پرداخت مالیات در آمریکا، درآمدهایش را به ایرلند هدایت کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، فیسبوک در اطلاعیه ای به تایمز اعلام نمود مجوزهای مالکیت معنوی در ارتباط با فعالیت های بین المللی ما به آمریکا برگردانده شده اند. این تغییر که از ژوییه سال جاری اجرایی می شود، منطبق با ساختار این شرکت است که انتظار می رود بیشترین فعالیتها و کاربران را داشته باشد. بر این باوریم که این اقدام مطابق با تغییرات آتی قوانین مالیاتی خواهد بود که سیاستگذاران در سرتاسر جهان خواستار آنها هستند.
1399/10/07
19:32:55
5.0 / 5
1290
تگهای خبر: سرویس , شركت , فعالیت , فیس بوك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارس آی سی تی
آی سی تی پارس