پارس آی سی تی
وزیر ارتباطات تاكید كرد

لزوم ارائه راهكار مناسب برای چالش های پیش روی تحول دیجیتال

لزوم ارائه راهكار مناسب برای چالش های پیش روی تحول دیجیتال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد که پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با نگاهی عمیق و درعین حال واقع بینانه برای هر یک از چالش های پیش روی تحول دیجیتال راهکارهای مناسبی تدوین و ارائه نماید.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی، در آیین افتتاحیه دهمین سمپوزیوم بین المللی مخابرات (2020IST) اظهار داشت: پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات بعنوان بازوی پژوهشی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، امسال پنجاهمین سالگرد تأسیس خودرا جشن می گیرد و در این پنجاه سال فناوری اطلاعات در کشور را متحول کرده و رونق بخشیده است.
وی ادامه داد: همین طور پژوهشگاه طی20 سال قبل تلاش نموده است تا اجلاس IST را به صورت دوسالانه برگزار کند امسال دهمین اجلاس با شیوع ویروس کرونا در جهان مصادف شده که همه اجلاس های جهانی به صورت مجازی در حال برگزاری است و ما هم این سمپوزیوم را به صورت مجازی برگزار می نماییم.
وزیر ارتباطات افزود: در آینده نزدیک زندگی هوشمند و ارتباطات هوشمند در ساختار زندگی بشر محقق می شود. البته تحقق آن نیازمند دقت و توجه بر سه محور است که شامل شبکه ها و فناوری، خدمات و مقررات و سیاست گذاری در حوزه ICT است.
آذری جهرمی بابیان اینکه اجلاس امسال IST مقرر است به این مسئله بپردازد اظهار داشت: نقش هوش مصنوعی در کارکرد ارتقا سامانه ها و شبکه های ارتباطی پیشرفته با نسل پنجم و نسل های بعدی آن در حال تحقق است و برای این کار استفاده از دیتا ساینس، کلود کامپیوتینگ و... باهدف استفاده بهینه از منابع اجتناب ناپذیر است.
وی با تاکید بر اینکه این روزها اقتصاد دیجیتال بعنوان یک الزام فراگیر در همه جهان مطرح است و لازمه آن توجه به اکوسیستم مربوطه و تسهیل فرایندهای درگیر آنست اظهار داشت: تحول دیجیتال بر سه بخش دولت دیجیتال با محوریت هوشمند سازی، جامعه دیجیتال با محوریت فرهنگ سازی، کسب وکار دیجیتال با محوریت توسعه فضای کسب وکار آینده جوامع را شکل می دهد و بر همه بخش های اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی اثرگذار می باشد.
وزیر ارتباطات بابیان اینکه تحول دیجیتال با چالش های مهمی روبرو است اظهار داشت: این چالش ها شامل چالش زیرساخت ها، چالش های نهادی و حقوقی، چالش های فرهنگی و اجتماعی، چالش های سازمانی به مفهوم فقدان مهارت، ناکافی بودن منابع مالی و کمبود راهبردهای اجرائی منسجم، چالش های دانشجوی پژوهشی و بالاخره چالش های فضای کسب وکار است.
وی در خاتمه اضافه کرد: انتظار بنده بعنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات این است که با نگاهی عمیق و درعین حال واقع بینانه در هر مورد راهکار مناسبی تدوین و ارائه نماید. این اجلاس در موضوعات فناوری های آینده و موردنیاز می تواند به پژوهشگاه در انجام خواسته مورد اشاره کمک نماید.1399/09/27
10:47:39
5.0 / 5
1077
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارس آی سی تی
آی سی تی پارس