پارس آی سی تی

حمله باج افزاری موجب افشای اسرار شركت هلكوپترسازی شد

حمله باج افزاری موجب افشای اسرار شركت هلكوپترسازی شد

شرکت هلکوپترسازی سوئیسی کوپتر تازه ترین قربانی یک حمله باج افزاری است که به افشای اسرار این شرکت در وب تاریک منجر گردیده است.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از زد دی نت، هکرها با نفوذ به شبکه داخلی این شرکت هلکوپترسازی، فایل های آنرا رمزگذاری کرده و مانع از دسترسی کارکنان و مدیران این شرکت به داده های کاری و شخصی خود شدند.
پس از آنکه کوپتر تعامل با هکرها و پرداخت پول به آنها را رد کرد، آنها نیز داده های خصوصی این شرکت را در اینترنت منتشر نمودند. معمولاً قسمتی از این نوع اطلاعات سرقت شده بر روی اینترنت به اشتراک گذاشته می شود تا مالکان داده های مذکور برای پرداخت باج قانع شوند.
اطلاعات شرکت کوپتر بر روی یک وبلاگ در بخش تاریک وب به اشتراک گذاشته شده که متعلق به گروه لاک بیت است. همچون فایل های مذکور می توان به اسناد کار، اطلاعات داخلی پروژه ها و برخی داده های مربوط به صنایع دفاعی و هوافضا اشاره نمود.
ظاهراً این حمله هکری با نفوذ به یک برنامه وی پی ان انجام شده که فعال کردن آن با بهره گیری از یک کلمه عبور ضعیف انجام می شده است. برای فعال کردن این وی پی ان از روش تأیید هویت دومرحله ای نیز استفاده نشده است. هکرهای گروه لاک بیت قبلاً هم حملات باج افزاری مختلفی را به شرکت های دیگر تجاری انجام داده اند.
شرکت سوئیسی کوپتر که در سال ۲۰۰۷ تأسیس شده در زمینه تولید هلکوپترهای کوچک و متوسط غیرنظامی فعالیت می کند.

1399/09/17
09:15:24
5.0 / 5
1242
تگهای خبر: اینترنت , تولید , شركت , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس