پارس آی سی تی

ممنوعیت وی چت و تیك تاك اجرائی می شود

ممنوعیت وی چت و تیك تاك اجرائی می شود

پارس آی سی تی: مشاور امنیت ملی آمریكا اعلام نمود انتظار دارد تلاش دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا برای ممنوعیت اپلیكیشنهای چینی وی چت و تیك تاك نهایتا موفق شود.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، اقدامات دولت ترامپ برای محدود کردن پلتفرمهای شبکه اجتماعی چینی در آمریکا به دلیلهای امنیت ملی در نتیجه احکام بازدارنده دادگاههای آمریکا، متوقف شده است. کاربران وی چت و تیک تاک می گویند این ممنوعیتها تحت انگیزه های سیاسی در سال انتخابات اعلام شده و نگرانیهای امنیت واقعی عامل آنها نبوده است.

اوبرایان در رویدادی در هانوی ویتنام اظهار داشت: بررسی پرونده های مربوط به ممنوعیت وی چت و تیک تاک در دادگاه ادامه دارد و دولت فدرال صبر می کند تا ببیند که دادگاههای آمریکایی درباب این ممنوعیتها چه حکمی خواهند داد. تصور می کنم در نهایت تصمیم رئیس جمهور برای ممنوعیت این اپلیکیشنها اجرائی شود و حتی اگر دولت هم تغییر کند، این ممنوعیتها به اجرا گذاشته میشوند.

جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا که ۲۰ ژانویه قدرت را به دست می گیرد، وعده داده است ریسکهای امنیتی مربوط به اپلیکیشن تیک تاک را بازنگری کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اوبرایان همین طور اظهار نمود: دولت آمریکا شرکتهای چینی دیگری که اپلیکیشنهای محبوب در آمریکا دارند و اطلاعات زیادی از شهروندان آمریکایی جمع آوری می کنند را زیر نظر می گیرد. ما این اپلیکیشنها را بررسی می نماییم و ممکنست اقداماتی درباب آنها انجام دهیم. باید دید رئیس جمهور تصمیم می گیرد چه اقدامی انجام گیرد.

رئیس جمهور آمریکا ششم اوت با امضای دو فرمان جداگانه، مبادله با اپلیکیشن های چینی تیک تاک و وی چت را برای شهروندان آمریکایی ممنوع کرد. سرویس ویدیویی تیک تاک میان میلیون ها کاربر به خصوص نوجوانان آمریکایی محبوبیت دارد. وی چت ۱۹ میلیون کاربر در آمریکا و بیش از یک میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. این اپلیکیشن درگاهی برای عمده کسب وکار پررونق شرکت تنسنت شامل بازیها و پرداختهای دیجیتالی است و همین طور ابزار بازاریابی و ارتباطی خیلی از شرکتهای آمریکایی است که به دنبال جذب مخاطبان چینی هستند.

منبع:

1399/09/03
13:32:09
5.0 / 5
1790
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
آی سی تی پارس