پارس آی سی تی

بازگشت زیرپوستی قیمت مسكن به آگهی های مجازی

بازگشت زیرپوستی قیمت مسكن به آگهی های مجازی

به گزارش پارس آی سی تی چند روزی است كه برخی كاربران امكان مشاهده قیمت مسكن در آگهی های اینترنتی فروش ملك را پیدا كرده اند كه این اقدام انتقاد برخی نمایندگان را به دنبال داشته و خواستار برخورد دستگاه قضایی شده اند.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، از اردیبهشت امسال به دنبال نوسانات قیمت در بازارها دادستانی، مدیران سایتهای اینترنتی را از درج قیمت مسکن و خودرو منع کرد. هرچند در مواردی اپلیکیشنها و سایتها امکان مشاهده قیمت را از طرقی همچون آگهی های نشاندار فراهم کردند که بعدا متوقف گردید.
اما طی چند روز گذشته باردیگر در مواردی بعضی کاربران امکان مشاهده قیمت در آگهی های فروش مسکن را پیدا کرده اند که انتقاد نمایندگان مجلس را به دنبال داشته است. در این خصوص احمد جباری، عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با اعلان اینکه درج قیمت در آگهی های اینترنتی خرید و فروش مسکن تخلف است، گفته است: دستگاه قضا و پلیس فتا باید با سایت های متخلف برخورد جدی کنند.
برخی فعالان بازار مسکن که با ممنوعیت درج قیمت مسکن در فضای مجازی موافقند، از دلیلهای ایجاد التهاب در بازار مسکن را تغییر لحظه به لحظه قیمت از طرف برخی کاربران سایتهای اینترنتی عنوان می کنند. در مقابل، مخالفان این ممنوعیت می گویند عدم شفافیت، جدا از آنکه بازار لطمه می زند منجر به دردسرهای تماس برای متعاملین شده است. از جانب دیگر آمارها نشان میدهد برداشتن قیمت از آگهی ها تاثیر چندانی در بازار نداشت و از اردیبهشت ماه تا کنون متوسط قیمت مسکن در تهران حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است.
برای جلوگیری از ایجاد آگهی توسط کاربران بدون هویت، اواخر شهریورماه، دادستانی طی نامه ای کسب و کارهای اینترنتی فعال در حوزه نیازمندی خودرو و مسکن را موظف کرد تا کاربران خودرا از اول مهر ماه بوسیله سامانه امتا احراز هویت کنند. گفته می شود کاربران با درج کد ملی می توانند حساب کاربری بسازند و در صورت تایید هویت امکان ثبت آگهی خواهند داشت. نامه دادستانی برای همه کسب و کارهای فعال در فضای مجازی است اما در مرحله اول اولویت با کسب و کارها و پلت فرم هایی است که در حوزه فروش خودرو و املاک فعالیت می نمایند.
منبع:

1399/08/01
22:51:40
5.0 / 5
1530
تگهای خبر: اینترنت , سایت , فعالیت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آی سی تی پارس