پارس آی سی تی
با حضور وزیر ارتباطات و فناوری در قشم؛

۱۸۹ كیلومتر فیبرنوری در جزایر خلیج فارس به بهره برداری رسید

۱۸۹ كیلومتر فیبرنوری در جزایر خلیج فارس به بهره برداری رسید

به گزارش پارس آی سی تی هرمزگان مدیركل ارتباطات زیرساخت استان هرمزگان اظهار داشت: ۱۸۹ كیلومتر فیبرنوری به اعتباری بالغ بر ۳۷۶ میلیارد ریال با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سه جزیره خلیج فارس به بهره برداری رسید.علی اصغر ابوالقاسمی عصر امروز(۲۶ شهریورماه) در این آیین اظهار نمود: این پروژه در دو بخش «جزیره کیش و خارک» و «جزیره قشم» اجرای شده است.

وی ادامه داد: بخش نخست پروژه شامل ۲۳ کیلومتر مسیر دریایی، ۲۸ کیلومتر مسیر ساحلی و ۱۹ کیلومتر کابل کشی درون جزیره کیش و ۴۳ کیلومتر کابل کشی دریایی از جزیره خارک است.

مدیرکل ارتباطات زیرساخت هرمزگان خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این طرح، مسیر دارای پروتکشن شده و احتمال قطعی شبکه به حداقل می رسد.

ابوالقاسمی افزود: در راه جزیره قشم هم ۹ کیلومتر مسیر دریایی احیا، سه کیلومتر مسیر دریایی از پُل به لافت راه اندازی و ۶۴ کیلومتر هم درون جزیره کابل کشی شده است.

وی بیان نمود: مجموعا ۷۸ کیلومتر کابل کشی فیبرنوری دریایی انجام شده که حدود ۴۵ درصد آن در هرمزگان است و حجم کابل کشی خشکی این استان هم ۱۱۱ کیلومتر می باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: رفع نقص آزمایش تحویل پروژه نور ۲ با افزون بر ۶۰۰ کیلومتر کابل کشی در جزایر خلیج فارس که از پیش اجرا شده بود هم امروز انجام و برای ورود به مدار در صورت ضرورت آماده شد.

منبع:

1399/06/27
19:13:58
5.0 / 5
1631
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس