پارس آی سی تی

رونق هوش مصنوعی در خاورمیانه تا سال 2030

رونق هوش مصنوعی در خاورمیانه تا سال 2030

نتایج بررسی های مؤسسه تحقیقاتی آی دی سی نشان داده است صرف هزینه در حوزه هوش مصنوعی در منطقه خاورمیانه و آفریقا در سال ۲۰۲۰ از مرز ۸۳ میلیارد دلار خواهد گذشت.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از زد دی نت، این رقم نسبت به سال ۲۰۱۹ حدود ۲.۸ درصد رشد نشان داده است.
آی دی سی همینطور پیشبینی کرده که صرف بودجه برای تولید سیستم های هوش مصنوعی در این منطقه سال جاری به ۳۷۴.۲ میلیون دلار می رسد که نسبت به ۳۱۰.۳ میلیون دلار سال ۲۰۱۹ و ۲۶۱.۸ میلیون دلار سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است.
بخش عمده صرف هزینه در حوزه هوش مصنوعی در خاورمیانه و آفریقا مربوط به بخش هایی همچون بانکداری و خرده فروشی است که ۳۳ درصد از کل سرمایه گذاری در این بخش را در برمی گیرد. رتبه بعدی در این حوزه مربوط به سرویسهای هوش مصنوعی دولت ها و هم صنعت ارتباطات و مخابرات است.
آی دی سی میزان صرف هزینه در حوزه هوش مصنوعی در بعضی کشورها را بررسی نموده است. بر این اساس در امارات متحده عربی در سال ۲۰۳۰ حدود ۹۶ میلیارد دلار صرف هوش مصنوعی خواهد شد که این رقم برابر با ۱۳.۶ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور خواهد بود. عربستان در سال ۲۰۳۰ حدود ۱۳۵.۲ میلیارد دلار در این حوزه هزینه می کند که برابر با ۱۲.۴ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور است. این رقم در مورد مصر در سال ۲۰۳۰ برابر با ۴۲.۷ میلیارد دلار است که برابر با ۷.۷ درصد تولید ناخالص داخلی مصر است.


منبع:

1399/06/02
19:58:05
5.0 / 5
1646
تگهای خبر: تولید , سرویس , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آی سی تی پارس