پارس آی سی تی
برای پاسخگویی بیشتر؛

شبكه های اجتماعی آمریكایی در تركیه جدی تر كنترل می شوند

شبكه های اجتماعی آمریكایی در تركیه جدی تر كنترل می شوند

دولت تركیه می خواهد ضمن كنترل جدی تر شبكه های اجتماعی آمریكایی مانند فیسبوك، یوتیوب و توئیتر برای دریافت مالیات بیشتر از این شركت ها اقدام نماید.به گزارش پارس آی سی تی به نقل از آسین ایج، حزب حاکم ترکیه تحت مدیریت رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور این ماه اعلام نمود که شبکه های اجتماعی آمریکایی را بطور جدی تحت کنترل خود قرار خواهد داد. علت این مساله برخی توئیت های توهین آمیز خطاب به وی و دختر او پس از تولد فرزند چهارم بوده است.
بر اساس لایحه نه ماده ای پیشنهادی دولت ترکیه شبکه های اجتماعی آمریکایی باید حضور رسمی در ترکیه داشته باشند و نماینده ای را در خاک این کشور معرفی کنند تا این فرد در مقابل مقامات دولت ترکیه پاسخگو باشد. این پاسخگویی هم جنبه های قضائی و حقوقی را در بر می گیرد و هم به پرداخت مالیات مربوط می شود.
در صورت طرح شکایت مقابل این شبکه های اجتماعی به سبب نقض حریم شخصی و حقوق کاربران، نمایندگان آنها در ترکیه باید ظرف ۴۸ ساعت پاسخ خودرا ارائه نمایند. پس از تصویب این قانون شبکه های اجتماعی آمریکایی باید ظرف ۳۰ روز نمایندگان خودرا در ترکیه معرفی کنند و در غیر این صورت با جریمه و کاهش پهنای باند اختصاص یافته به خود در ترکیه مواجه خواهند شد.
شبکه های اجتماعی آمریکایی هنوز نسبت به این مساله واکنشی از خود نشان نداده اند.
دولت ترکیه قبلاً نیز در مواردی برخی سایت ها مانند ویکی پدیا و یوتیوب را به سبب قانون شکنی و انتشار مطالب نامناسب فیلتر کرده بود.

1399/05/01
22:16:29
5.0 / 5
1930
تگهای خبر: سایت , شركت , فیس بوك , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آی سی تی پارس