پارس آی سی تی

اینترنت همراه همچنان پیشتاز است

اینترنت همراه همچنان پیشتاز است

اینترنت همراه در سال های گذشته، گوی سبقت را از اینترنت ثابت ربوده و سهم خودرا از 78 درصد در سال 1395، به بیش از 88 درصد رسانده است.


به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، انواع خدمات موجود اینترنت در ایران، به سبب داشتن خاصیت های متمایز از هم، برای کاربران با شرایط مکانی و موقعیتی متفاوت ارائه می شود. یکی از انواع اینترنت پرسرعت، اینترنت ثابت شاملADSL، VDSL و FTTX است که به یک مکان مشخص محدود هستند، خدمات ثابت بی سیم ازجمله TD-LTE و اینترنت نقطه به نقطه بی سیم نیز از دیگر اینترنت پرسرعت است، با این تفاوت که در همان حوزه مکانی قابلیت اتصال بی سیم را دارند.
در کنار خدمات اینترنت ثابت، اینترنت هم راه است که در سال های گذشته در مقایسه با اینترنت ثابت، رشد بیش تری داشته و در مواردی حتی سرعت بیش تری ارائه می دهد. این سرویس ها، قابلیت استفاده در تمامی نقاط تحت پوشش اپراتور خودرا دارند، اما به دلایلی هم چون دوری از شبکه پوشش شهری اپراتور خود ثبات قطعی سرعت و کیفیت سرویس وجود ندارد.
خدمات این خدمات همراه روی گوشیهای تلفن همراه یا سایر تجهیزات سیمکارت خور مانند تبلت ها قابل دریافت است و خدماتی از قبیل اینترنت نسل دو، نسل سه و چهار ارائه می دهد.
بر طبق آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، با گذشت زمان، اینترنت نسل های سه و چهار اینترنتی در مقایسه با دیگر انواع اینترنت، رشد بیش تری دارند. همانطور که از سال ۱۳۹۵ استفاده از اینترنت پهن باند DSL و TD-LTE کاهش یافته و اینترنت نسل سه و چهار از ۷۸ درصد در سال ۱۳۹۵، به ۸۴ درصد در سال قبل و الان به ۸۸.۴۳ درصد رسیده و سهم xDSL را از ۲۰ درصد در سال ۹۵ به ۹.۴۷ درصد در سال ۱۳۹۸ رسانده است.


این در حالیست که محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- مدتی پیش یک نظرسنجی در صفحه اینستاگرام خود انجام داد. در این نظرسنجی اعلام شد که ۶۲ درصد کاربران سرویس اینترنت خانگی دارند و از میان ۷۵ درصد کاربران اعلام نموده بودند قیمت اینترنت خانگی برایشان از اینترنت همراه ۴G مناسب تر است، با این وجود، در سال های گذشته اینترنت همراه درمقایسه با اینترنت ثابت سهم خودرا افزایش داده است.1399/03/31
16:48:10
5.0 / 5
1766
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آی سی تی پارس